search
REKLAMA
News

Nagranie z planu kontynuacji CZARNEJ PANTERY sugeruje, jak potoczą się losy T’CHALLI

Premiera Black Panter: Wakanda Forever zaplanowana jest na 8 lipca 2022 roku.

Łukasz Budnik

28 lipca 2021

black panther
REKLAMA

Trwają prace nad kontynuacją Czarnej Pantery, która zatytułowana została Black Panther: Wakanda Forever. Do sieci trafiło nagranie z planu, na podstawie którego fani odkryli, jak mogły potoczyć się losy T’Challi.

Uwaga! Potencjalne spoilery z nadchodzącego filmu.

Bohater w dotychczasowych filmach MCU (wliczając w to pierwszą odsłonę Czarnej Pantery) grany był przez Chadwicka Bosemana, który zmarł w sierpniu zeszłego roku po kilkuletniej walce z rakiem. Śmierć aktora wkrótce wzbudziła dyskusje na temat tego, jak twórcy powinni postąpić z jego postacią; niektórzy widzowie optowali za obsadzeniem w tej roli kogoś nowego, inni twierdzili, że T’Challę należy już zostawić w spokoju. Przedstawiciele Marvela potwierdzili później, że bohater nie doczeka się recastu aby uhonorować pamięć Bosemana.

Na wspomnianym wcześniej nagraniu widzimy salę tronową w Wakandzie. Miłośnicy MCU odkryli, że na kolumnach wyryte zostały słowa w języku królestwa. Co ciekawe, byli też w stanie je przetłumaczyć. W październiku 2020 roku wydana została bowiem książka The Wakanda Files, w której pokazano, jak przekładać słowa Wakandy na angielski. Okazuje się, że na kolumnach zapisane są słowa upamiętniające T’Challę.

  • REST IN POWER
  • KING T’CHALLA
  • OUR HERO
  • (I)T WAS AN HONOR
  • (WAKA)NDA FOREVER

Napis sugeruje, że bohater grany do tej pory przez Bosemana także zostanie uśmiercony, choć oczywiście na ten moment nie wiadomo, czy stanie się to w jakiś sposób już w obrębie fabuły, czy między filmami (w ostateczności scena może być retrospekcją i mieć miejsce w czasie nieobecności T’Challi po pstryknięciu Thanosa). Kwestią otwartą pozostaje także, kto ewentualnie przejmie miano Czarnej Pantery; wcześniejsze teorie fanów mówiły, że będzie to jego siostra Shuri, grana w MCU przez Letitię Wright. W filmie pojawią się też Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Winston Duke, Martin Freeman oraz Angela Bassett.

Premiera Black Panter: Wakanda Forever zaplanowana jest na 8 lipca 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA