search
REKLAMA
News

Na kłopoty petycja. Fani SPIDER-MANA walczą o pozostawienie go w MCU

Łukasz Budnik

23 sierpnia 2019

Zendaya Finalized
REKLAMA

Kwestia Spider-Mana opuszczającego MCU na skutek nieporozumienia między Disneyem i Sony od kilku dni budzi poruszenie w sieci. Fani zdają się obarczać winą to drugie studio, choć pojawiają się też głosy krytykujące dom Myszki Miki – ledwie wczoraj pisaliśmy o krytycznych słowach, jakie skierowała w kierunku Disneya córka Stana Lee. Fani mają swoje sposoby na wyrażenie niezadowolenia wobec zaistniałej sytuacji – jednym z nich jest, oczywiście, internetowa petycja.

Najgłośniejszym tegorocznym przykładem takiego wspólnego wniosku jest apel o ponowne nakręcenie ósmego sezonu Gry o tron – tam zebrano ponad milion podpisów, choć sama akcja nie przyniosła naturalnie żadnych istotnych rezultatów, a w dodatku została wyśmiana przez aktorów z serialu. Nie zraża to w żaden sposób walczących o przywrócenie Spider-Mana do MCU – petycja skierowana w stronę Sony ma w tym momencie już ponad 100.000 podpisów.

Mało tego – na Facebooku utworzono wydarzenie, w myśl którego bojkotujący fani wspólnie mieli wyruszyć na kwaterę główną Sony, choć nie oszukujmy się, niemal na pewno nic takiego nie będzie mieć miejsca (w końcu jeszcze niedawno ludzie mieli szturmować Strefę 51). Do walki o przywrócenie Pająka do MCU dołączył nawet Jeremy Renner, grający w MCU Hawkeye’a, który na Instagramie i Twitterze apelował o zmianę postanowień.

Przypomnijmy. że nieporozumienie ma podłoże finansowe. Disney chciał, by kolejne filmy o Spider-Manie finansowane były w systemie 50/50, Sony zaś zależało na tym, by utrzymać obecne warunki, na mocy których dom Myszki Miki otrzymuje 5% dochodów z pierwszego dnia wyświetlania. Na tę propozycję Disney przystać nie chciał. Sony wydało oświadczenie, w którym wyraziło rozczarowanie decyzją Disneya o zakończeniu współpracy i wdzięczność za drogę, którą wskazał im wcześniej Kevin Feige.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA