search
REKLAMA
News

Na Disney+ ocenzurowano sceny z THE FALCON AND THE WINTER SOLDIER. Usunięto elementy przemocy

“The Falcon and the Winter Soldier” emitowany był w zeszłym roku.

Łukasz Budnik

30 marca 2022

falcon and the winter soldier 2 scaled
REKLAMA

W kwietniu zeszłego roku zakończył się serial The Falcon and the Winter Soldier, opowiadający o perypetiach Sama Wilsona i Bucky’ego Barnesa. Ten pierwszy w trakcie serialu dojrzewał do tego, by podjąć się kontynuowania pracy Kapitana Ameryki po tym, jak w finale Avengers: Końca gry Steve Rogers przekazał mu tarczę. Niemal rok po zakończeniu serialu użytkownicy portalu Reddit odkryli, że na Disney+ ocenzurowano dwie sceny w których znalazła się przemoc.

W jednym z fragmentów usunięto krew, którą miała na sobie jedna z zabitych postaci i “dodano” jej zamknięte oczy. W drugim pozbyto się fragmentu w którym rura rzucona przez Bucky’ego wbija się w ramię jednej z jego przeciwniczek; w nowej wersji rura po prostu odbija się od kobiety. Poniżej obrazkowe porównanie obu scen, opublikowane pierwotnie na portalu Direct:

falcon 1

falcon 2

Nie wiadomo, jaki był powód modyfikacji tych scen i czy zostaną wprowadzone kolejne zmiany – przypomnijmy, że w jednym z najsłynniejszych fragmentów serialu John Walker zabija człowieka tarczą Kapitana Ameryki. Na Disney+ trafiły też ostatnio stosunkowo brutalne seriale należące wcześniej do Netflixa, a dziś premierę ma Moon Knight, w którym według opisu też mamy zobaczyć więcej przemocy.

Tutaj znajdziecie naszą recenzję The Falcon and the Winter Soldier

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA