search
REKLAMA
News

Kto zagra PANA KLEKSA w nadchodzącej adaptacji książki Jana Brzechwy? Nowe doniesienia

Nową wersję “Pana Kleksa” wyreżyseruje Maciej Kawulski.

Łukasz Budnik

30 marca 2022

REKLAMA

Na początku lutego Dystrybutor Next Film poinformował, że Maciej Kawulski – który ma na koncie takie filmy, jak Underdog oraz Jak pokochałam gangstera, stworzy nową wersję Akademii Pana Kleksa. W komunikacie podano, że “to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.”.

Film wyprodukuje Open Mind Production, natomiast jego koproducentem jest Bajka Pana Kleksa. Wkrótce po ogłoszeniu, że film powstaje, rozpoczęły się stacjonarne castingi dla dzieci i młodzieży do ról w nowym filmie. Poszukiwani byli młodzi aktorzy w wieku 8-15 lat, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy bez względu na doświadczenie przed kamerą. Dziś popularny plotkarski portal Pudelek.pl poinformował, że w rolę Ambrożego wcieli się prawdopodobnie Tomasz Kot, który miał pokonać takich kandydatów, jak Rafał Zawierucha, Maciej Musiałowski i Paweł Deląg. 

Według informacji, w filmie ma wystąpić także Piotr Fronczewski, który wcielał się w Kleksa w oryginalnym filmie Krzysztofa Gradowskiego – nie wiadomo jednak, kogo zagra i jak duża będzie jego rola.

Na ten moment żadna informacja nie została potwierdzona przez twórców i dystrybutora, czekamy zatem na oficjalne wieści. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA