search
REKLAMA
News

Kto zagra PANA KLEKSA w nadchodzącej adaptacji książki Jana Brzechwy? Nowe doniesienia

Nową wersję “Pana Kleksa” wyreżyseruje Maciej Kawulski.

Łukasz Budnik

30 marca 2022

Akademia Pana Kleksa Mister Blots Academy
REKLAMA

Na początku lutego Dystrybutor Next Film poinformował, że Maciej Kawulski – który ma na koncie takie filmy, jak Underdog oraz Jak pokochałam gangstera, stworzy nową wersję Akademii Pana Kleksa. W komunikacie podano, że “to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.”.

Film wyprodukuje Open Mind Production, natomiast jego koproducentem jest Bajka Pana Kleksa. Wkrótce po ogłoszeniu, że film powstaje, rozpoczęły się stacjonarne castingi dla dzieci i młodzieży do ról w nowym filmie. Poszukiwani byli młodzi aktorzy w wieku 8-15 lat, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy bez względu na doświadczenie przed kamerą. Dziś popularny plotkarski portal Pudelek.pl poinformował, że w rolę Ambrożego wcieli się prawdopodobnie Tomasz Kot, który miał pokonać takich kandydatów, jak Rafał Zawierucha, Maciej Musiałowski i Paweł Deląg. 

Tomasz Kot

Według informacji, w filmie ma wystąpić także Piotr Fronczewski, który wcielał się w Kleksa w oryginalnym filmie Krzysztofa Gradowskiego – nie wiadomo jednak, kogo zagra i jak duża będzie jego rola.

Na ten moment żadna informacja nie została potwierdzona przez twórców i dystrybutora, czekamy zatem na oficjalne wieści. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA