search
REKLAMA
News

Miłośnicy STRANGER THINGS teoretyzują, że jedna z postaci może być pomocnikiem Vecny

“Stranger Things” powróci 1 lipca.

Łukasz Budnik

20 czerwca 2022

vecna ST
REKLAMA

Uwaga! Poniżej spoilery.

W czwartym sezonie Stranger Things bohaterowie mierzą się z kolejnym zagrożeniem z innego wymiaru – tym razem jest to Vecna, który zabija swoje ofiary, będące szczególnie podatne na opętanie i mierzące się z traumą. Wśród ofiar potwora znaleźli się między innymi Chrissy i Fred, brutalnie zamordowani. 

Wśród teorii snutych przez fanów w oczekiwaniu na kolejne odcinki serialu pojawiła się także ta mówiąca, że Vecna ma swojego pomocnika w prawdziwym świecie. Chodzi o szkolną pedagog, panią Kelly. Wiemy, że rozmawiała ona zarówno z Chrissy, jak i Fredem i miała kontakt z Max, która także była niedoszłą ofiarą Vecny. To nie wszystko – jedna z fanek zauważyła, że Kelly ma wisiorek w kształcie klucza z zegarem. Jak pamiętamy z czwartego sezonu, ofiary Vecny mają wizję starego zegara pojawiającego się w przypadkowych miejscach. Tykanie zegara słychać także w scenie, w której Max odwiedza Kelly, aby zabrać z jej domu klucze do gabinetu.

vecna kelly

Wszystko to skłoniło miłośników serialu do myślenia, że Kelly współpracuje z Vecną i dostarcza mu informacje na temat uczniów. Pojawiają się także inne interpretacje, w tym przypuszczenie, że Kelly jest kontrolowana przez złoczyńcę lub nawet to, że on sam potrafi przybierać inną formę.

Dwa ostatnie odcinki czwartego sezonu pojawią się 1 lipca – wtedy być może okaże się, czy fani mają rację w swoich przypuszczeniach.

zdjęcie główne: My TV Online

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA