search
REKLAMA
News

MICHAEL BAY: “Nie interesuje mnie Will Smith, gdy w Ukrainie giną dzieci”

Will Smith i Michael Bay pracowali razem na planie dwóch części “Bad Boys”.

Łukasz Budnik

5 kwietnia 2022

michael bay will smith
REKLAMA

W ostatnim tygodniu głośno było na temat zdarzenia  z Oscarów, gdy Will Smith spoliczkował na scenie Chrisa Rocka z powodu żartu o braku włosów Jady Pinkett Smith, która cierpi na łysienie plackowate. W reakcji na dowcip Smith wszedł na scenę i uderzył komika, po czym wrócił na miejsce i krzyknął “Nie mów o mojej żonie swoimi pier*olonymi ustami!”. Na tej samej gali otrzymał później Oscara.

Kilka dni później przedstawiciele Akademii poinformowali, że rozpoczęli postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie, biorąc pod uwagę “niestosowny kontakt fizyczny, przemocowe zachowanie i narażanie integralności Akademii”. Smith sam wydał zaś oświadczenie, w którym zrezygnował z członkostwa w Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej i napisał, że w pełni zaakceptuje dalsze konsekwencje.

O sytuację ze Smithem został spytany Michael Bay, który zrealizował z aktorem dwie części Bad Boys. Reżyser odpowiedział:

Nie oglądałem gali, ale widziałem to zdarzenie. Po pierwsze, to u podstaw jest niewłaściwe. Nie obchodzi mnie to. Hollywood bardzo skupia się na sobie. W Ukrainie giną teraz dzieci. O tym powinniśmy mówić. Naprawdę mnie to nie interesuje.

Bay dodał jedynie tyle:

Pracowałem z nim. To nie ten typ człowieka. Nie widziałem, żeby tracił opanowanie. Myślałem, że to ustawka, bo widziałem jego uśmieszek. Byłem na planie, gdzie Will żartował z ludźmi. To było spoliczkowanie, nie cios pięścią. Potem jednak zobaczyłem, jak krzyczy… Szaleństwo.

rock smith

Kilka dni temu poinformowano, że Netflix wstrzymał realizację filmu Fast and Loose, w którym miał zagrać Smith. Doniesienia głoszą ponadto, że na ten moment zawieszono także prace nad kolejną częścią Bad Boys, która miała już gotowy scenariusz.

Ostatnim dotychczas filmem Baya jest Ambulans

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA