search
REKLAMA
News

METALLICA zachwycona sceną z “Master of Puppets” w “Stranger Things”. Komentarz zespołu

Metallica i jej utwór “Master of Puppets” cieszą się aktualnie dużą popularnością.

Łukasz Budnik

5 lipca 2022

REKLAMA

Po premierze pierwszej części czwartego sezonu Stranger Things olbrzymią popularnością cieszyła się piosenka Running Up That Hill Kate Bush, która została użyta w jednej z najsłynniejszych już scen serialu. Teraz do utworu dołączył inny klasyk – Master of Puppets zespołu Metallica. 

Utwór ten zagrał Eddie Munson w głośno omawianej w sieci scenie z serialu, gdy swoją solówką na gitarze elektrycznej zwracał na siebie uwagę demobatów. Wczoraj People informowało, że piosenka trafiła do drugiej dziesiątki listy TOP 50 na Spotify, jak również na szczyt rockowej listy iTunes, 36 lat po premierze. Członkowie Metalliki postanowili odnieść się do bieżących wydarzeń w poście na Instagramie. Napisali:

Sposób, w jaki bracia Duffer włączali muzykę do “Stranger Things” zawsze był na najwyższym poziomie, więc byliśmy więcej niż podekscytowani, że nie tylko chcą uwzględnić “Master of Puppets”, lecz także zrobić to w tak istotnej scenie. Efekt końcowy nas całkowicie zachwycił. Wykonanie było niesamowite, do tego poziomu, że niektórzy byli w stanie rozpoznać piosenkę już w trailerze na podstawie ułożenia rąk Josepha Quinna! Bycie tak dużą częścią podróży Eddie’ego to niesamowity zaszczyt i cieszymy się, że możemy dotrzymać towarzystwa innym niesamowitym artystom uwzględnionym w serialu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Metallica (@metallica)

Sam Joseph Quinn nazwał scenę opisywaną przez Metallikę swoją ulubioną; aktor naprawdę sam zagrał “Master of Puppets” na gitarze. Prywatnie Quinn jest członkiem zespołu Corroded Coffin.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA