search
REKLAMA
News

Matthew Vaughn chciałby nakręcić STAR WARS z nowymi aktorami w rolach znanych postaci

Reżyser “Kingsman” zabrał głos na temat słynnej serii.

Łukasz Budnik

22 października 2023

REKLAMA

Wyobrażacie sobie nowe filmy ze świata Star Wars z innymi aktorami w klasycznych rolach Luke’a Skywalkera czy Hana Solo? Reżyser Matthew Vaughn nie miałby nic przeciwko takiej opcji.

W podcaście Happy Sad Confused twórca między innymi Kingsman, stwierdził, że jest zainteresowany restartem Gwiezdnych wojen z nowymi aktorami.

Dla mnie tworzenie “Star Wars” to zabawa bohaterami, których pokochałem. Gdyby zaproponowali mi reboot serii z własnymi wersjami Luke’a, Solo czy Vadera, wszyscy mówiliby pewnie, że tylko idiota by się tego podjął, ale mnie by to podekscytowało. Dlaczego te postaci są tak nietykalne, że nie można ich na nowo pokazać nowym widzom?

Vaughn dodał jeszcze, że Star Wars to historia rodu Skywalkerów, a odsunięcie się od tego przez Lucasfilm i Disneya było błędem. Reżyserem dodał, że choć lubi seriale ze świata Gwiezdnych wojen, to chciałby powstania wielkiego nowego filmu, stworzonego dla nowego pokolenia.

Na ten moment nie zapowiada się jednak, by Lucasfilm miał się podjąć nowych historii o samych Skywalkerach. W tym momencie w planach są trzy filmy – jeden będzie poświęcony Rey, drugi wydarzeniom na wiele tysięcy lat przed Sagą, a trzeci będzie stanowić domknięcie historii ukazanej w serialach z tzw. Mandoverse.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA