search
REKLAMA
News

MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA ma być zabawniejszy niż poprzednie części serii

“Matrix Zmartwychwstania” zadebiutuje w Polsce 22 grudnia.

Łukasz Budnik

3 listopada 2021

REKLAMA

Zbliża się premiera czwartego filmu z serii Matrix, zatytułowanego Matrix Zmartwychwstania. We wrześniu do sieci trafił pierwszy zwiastun, który wzbudził oczywiście niemałe poruszenie. Niedługo później Yahya Abdul-Mateen II potwierdził, że gra Morfeusza, w którego do tej pory wcielał się Laurence Fishburne.

Niedawno w magazynie GQ pojawił się tekst poświęcony aktorowi, w którym wspomniane zostało, że nowa odsłona Matrixa zapowiada się na zabawniejszą od poprzednich. Abdul-Mateen w rozmowie z dziennikarzem przyznał, że “ma nadzieję”, że tak właśnie jest i dodał, że ton filmu różni się nieco od dotychczasowych odsłon serii. Pokrywa się to z wypowiedzią jednego z widzów pokazu testowego sprzed kilku miesięcy, który pisał o tym, że to “film dziwny, świadomy, angażujący, zaskakująco zabawny i ponadprzeciętnie ambitny”.

Przypomnijmy, co Abdul-Mateen mówił w innym wywiadzie o samym Morfeuszu:

Myślę, że scenariusz dostarczył nam nową narrację i możliwości, które zrobiły miejsce dla nowego Morfeusza w świecie “Matrixa”. Gram postać, która jest świadoma historii “Matrixa” oraz Morfeusza. Ten bohater odkrywa sam siebie. W naszej opowieści jest sporo o rozwoju, określaniu własnej ścieżki. Morfeusz nie jest wyjątkiem. (…) Widzowie zrozumieją, że Matrixem rządzi wiele zasad. Wiek, wygląd – rzeczy, które my uznajemy za rzeczywiste – w tamtym świecie mogą podlegać manipulacji. W Matriksie wszystko jest możliwe.

Matrix Zmartwychwstania

Zapowiedź czwartego Matrixa brzmi:

“Matrix Zmartwychwstania” to kontynuacja historii zaprezentowanej w pierwszym “Matriksie”. Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss powracają jako ikony Neo i Trinity w rozwinięciu ich historii, która zabiera nas z powrotem do Matrixa i w głąb króliczej nory. Nowa przygoda wypełniona jest akcją o epickiej skali i została osadzona w znajomym, jednak nawet bardziej prowokującym świecie, gdzie rzeczywistość jest kwestią subiektywną i należy uwolnić swój umysł, by ujrzeć prawdę. 20 lat po pierwszym filmie, marka która pomogła zdefiniować popkulturę na przełomie wieków wraca, by kontynuować i rozwinąć oryginalny film. (…)

W widowisku reżyserowanym przez Lanę Wachowską Keanu Reeves powróci jako Neo, a Carrie Anne-Moss jako Trinity. Poza nimi i Abdulem-Mateenem II, w obsadzie znajdą się również Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, Jessica Henwick oraz Priyanka Chopra i Christina Ricci.

Widowisko zadebiutuje w Polsce 22 grudnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA