search
REKLAMA
News

MARVEL zapowiada kolejne filmy i seriale. Nowe wieści o FANTASTYCZNEJ CZWÓRCE i CZARNEJ PANTERZE 2

Łukasz Budnik

11 grudnia 2020

REKLAMA

Wczoraj odbyła się konferencja Disneya dla inwestorów, na której ogłoszono nowe produkcje, w tym ze świata Marvela oraz Gwiezdnych wojen (w przygotowaniu jest po 10 seriali, więcej o tych drugich tutaj). Kevin Feige, prezes Marvel Studios, zdradził kilka ciekawych informacji na temat nadchodzących produkcji.

Poniżej podsumowanie nowych informacji:

  • w przygotowaniu jest serial Secret Invasion opowiadający o inwazji Skrulli na ziemię. Pojawią się w nim Samuel L. Jackson jako Nick Fury oraz Ben Mendelsohn jako Talos;
  • Don Cheadle powróci jako War Machine w serialu Armor Wars;
  • kolejny serial to Ironheart, opowiadający o perypetiach Riri Williams, która w komiksach zastąpiła Iron Mana;
  • powstanie specjalny odcinek pt. Guardians of the Galaxy: The Holiday Special, który napisze i wyreżyseruje James Gunn. Mamy też zobaczyć serial o Groocie (I Am Groot), w którym będziemy śledzić krótkie przygody uwielbianego bohatera.

  • w serialu She-Hulk, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w tytułowej roli pojawi się Tatiana Maslany, zaś do roli Hulka wraca Mark Ruffalo. Zobaczymy też postać Abomination, którą znów zagra Tim Roth!
  • ogłaszany wcześniej film o Fantastycznej Czwórce jest już w przygotowaniu, a reżyserem został Jon Watts, który reżyseruje dla Marvela także przygody Spider-Mana;
  • Czarnej Panterze 2 nie zobaczymy nowego aktora w roli T’Challi, po tym, jak umarł Chadwick Boseman. Marvel nie zdecyduje się też na użycie CGI. Premiera zaplanowana jest na 8 lipca 2022 roku.
  • Thor: Love and Thunder antagonistę rzeczywiście zagra Christian Bale – będzie to Gorr the God Butcher ze zdolnościami manipulowania ciemnością. Kosmita – jak mówi jego przydomek – zabija innych bogów.
  • oficjalnie: trzecia część Ant-Mana będzie mieć podtytuł Quantumania. Do swoich ról powracają Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas oraz Michelle Pfeiffer, a przeciwnika – Kanga – zagra Jonathan Majors. W roli córki Scotta Langa pojawi się Kathryn Newton.
  • Captain Marvel 2 pojawi się Kamala Khan, bohaterka zapowiedzianego serialu Ms. Marvel.

Na który z powyższych projektów czekacie najbardziej?

Pokazano także zwiastuny wcześniej zapowiedzianych seriali – więcej tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA