search
REKLAMA
News

Marvel potwierdził, że komiksowy STAR-LORD ze Strażników Galaktyki jest biseksualny

Łukasz Budnik

15 grudnia 2020

REKLAMA

Choć Peter Quill, znany też jako Star-Lord, to postać, która na kartach komiksów Marvela pojawiła się już w 1976 roku, to wielu fanów zapewne poznało lidera Strażników Galaktyki dopiero przy okazji filmu Jamesa Gunna z 2014 roku, należącego do kinowego uniwersum Marvela. W Quilla wciela się Chris Pratt, który zagrał tę postać nie tylko w dwóch odsłonach samych Strażników Galaktyki, lecz także w Avengers: Końcy gry oraz Avengers: Wojnie bez granic. W jednym z opublikowanych niedawno komiksów twórcy zdradzili nowe informacje na temat tej postaci.

W wydaniu Guardians of the Galaxy #9 autorstwa Ala Ewinga i Juanna Cabala Quill spędza niemal 150 lat uwięziony w równoległej rzeczywistości, w miejscu zwanym Morinus. Zaprzyjaźnia się tam z parą humanoidów, Aradią i Morsem, a po nieco ponad dekadzie wchodzi w związek z obojgiem. Quill stwierdza, że to oni są teraz jego domem, a Mors stwierdza, że Star-Lord narodził się na nowo, gotowy nauczyć się żyć według ich sposobu. Po sieci rozeszła się wieść, że tym samym Marvel potwierdził, iż Quill jest biseksualny.

Okaże się, czy James Gunn lub inni twórcy Marvela postanowią uwzględnić ten wątek w nadchodzących filmach. Kevin Feige zapowiadał już, że w kolejnych produkcjach twórcy postawią na większą różnorodność. Pierwszą homoseksualną postać widzieliśmy już w Końcu gry (gościnnie zagrał ją Joe Russo, jeden z reżyserów filmu), a LGBT ma reprezentować także Walkiria grana przez Tessę Thompson. W Eternals jedną z postaci także będzie homoseksualista.

Trzecia część filmowych Strażników Galaktyki ma trafić do kin w 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA