search
REKLAMA
News

MARK HAMILL w WIEDŹMINIE? Showrunnerka komentuje

Łukasz Budnik

15 stycznia 2020

REKLAMA

Po premierze Wiedźmina powrócił temat ewentualnego obsadzenia Marka Hamilla w roli Vesemira, mentora Geralta z Rivii. W 2018 jeden z użytkowników Twittera zauważył, że Hamill pasowałby do tej postaci, na co aktor odparł, że choć nie wie, o czym opowiada Wiedźmin i nie zna bohatera, to zgadza się, że mógłby go zagrać. Temat powrócił w grudniu – Hamill w nowym wpisie powtórzył, że nie jest zorientowany w świecie stworzonym przez Sapkowskiego, ale wie, że jeszcze nikt nie złożył mu propozycji.

Aktor umieścił w hashtagu apel, by skontaktować się z jego agentem. Na tweeta emotikoną opowiedziała wówczas Lauren Hissrich, showrunnerka serialu.

Ostatnio Hissrich wypowiedziała się szerzej w wywiadzie dla IGN. Stwierdziła, że jest fanką Gwiezdnych wojen i że zachwyca ją szum w sieci, dała jednak do zrozumienia, że nie odbyły się jeszcze żadne oficjalne dyskusje z Hamillem.

[Mark Hamill] zawsze był interesującym wyborem dla mnie i całego projektu. Jeszcze nie kontaktowaliśmy się z jego agentem, bo nie rozpoczął się proces castingowy, ale wspaniałe jest to, co dzieje się w internecie. Wiemy, jak ogromną bazę fanów ma “Wiedźmin”, a jeśli dodać do tego miłośników “Gwiezdnych wojen”… Trudno objąć to umysłem.

Jak podobałby wam się taki casting?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA