search
REKLAMA
News

WŁADCA PIERŚCIENI. Amazon przedstawił obsadę serialu

Łukasz Budnik

15 stycznia 2020

REKLAMA

W ciągu ostatnich kilku tygodni kilkakrotnie informowaliśmy na temat kolejnych członków obsady serialowego Władcy Pierścieni, produkowanego przez Amazon. Wśród wymienionych nazwisk znaleźli się wówczas Ema Horvath, Markella Kavenagh, Morfydd Clark i Joseph Mawle, a ostatnio Robert Aramayo. Tymczasem Amazon wyjawił zbiorczo nazwiska 15 aktorów i aktorek, których zobaczymy w serialu.

Przedstawiciel stacji przekazał informację, że wciąż nie jest to pełna obsada i że należy obsadzić jeszcze kilka kluczowych ról, jednak odbyło się już pierwsze czytanie scenariusza, a produkcja ma ruszyć w przyszłym miesiącu.

Źródło: Rotten Tomatoes

Od lewej w górnym rzędzie: Robert Aramayo (Gra o tron), Nazanin Boniadi (Jak poznałem waszą matkę), Joseph Mawle (Gra o tron), Owain Arthur (Kingdom), Ismael Cruz Córdova (Ray Donovan).

Od lewej w środkowym rzędzie: Sophia Nomvete (Dexter), Tyroe Muhafidin, Tom Budge (Pacyfik), Charlie Vickers (Medici), Morfydd Clark (Duma i uprzedzenie i zombie).

Od lewej w dolnym rzędzie: Ema Horvath (Like.Share.Follow.), Daniel Weyman (Gentleman Jack), Markella Kavenagh (serialowy Piknik pod wiszącą skałą), Dylan Smith (I Am the Night), Megan Richards (Wanderlust).

Pierwszy sezon serial Amazona ma liczyć 20 odcinków. Akcja serialu nie będzie skupiać się na wydarzeniach znanych już z filmu Petera Jacksona. Osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron doszedł do władzy. Amazon ma wolną rękę jeśli chodzi o uzupełnianie informacji nieopisanych przez Tolkiena, ale nie mogą przeinaczać tego, o czym nadmienił w swoich książkach.

W zespole kreatywnym są osoby, które pracowały przy takich serialach jak Gra o tron, Zakazane imperiumStranger Things Breaking BadPierwsze dwa odcinki reżyseruje J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo). Już teraz zapowiedziano drugi sezon. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA