search
REKLAMA
News

MANDY trafi jednak na ekrany polskich kin!

Łukasz Budnik

15 października 2019

REKLAMA

Mandy w reżyserii Panosa Cosmatosa to jeden z najciekawszych i najdziwniejszych filmów zeszłego roku – halucynogenny horror z niezwykłą muzyką Jóhanna Jóhannssona i wgryzającymi się w mózg wizualiami, w którym Nicolas Cage odgrywa jedną z ról życia.

Cage wciela się w żyjącego na uboczu, spokojnego drwala o imieniu Red, którego ukochana, tytułowa Mandy, zostaje zamordowana przez członków demonicznej sekty współpracującej z gangiem motocyklistów. Red chwyta więc za piłę, by zrobić z niej właściwy użytek. Koniec z cięciem drzew. Czas pociąć wrogom aorty.

Mimo dużego rozgłosu i pozytywnych recenzji Mandy nie trafiło do polskich kin. Aż do teraz. W ramach projektu Velvet Midnight film Panosa Cosmatosa będzie można obejrzeć na nocnych pokazach w sześciu miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i w Lublinie. Pierwsze seanse zaczynają się już w najbliższy piątek, Mandy można też będzie oglądać przez dwa następne weekendy. Pełną listę pokazów znajdziecie tutaj: https://velvetspoon.pl/film/mandy/

Oficjalny polski plakat przygotował Patryk Hardziej.

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA