search
REKLAMA
News

Letitia Wright opowiada, w jaki sposób twórcy “Czarnej Pantery 2” uczcili pamięć CHADWICKA BOSEMANA

Premiera filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu zaplanowana jest na 11 listopada tego roku.

Łukasz Budnik

23 maja 2022

Black Panther Shuri and TChalla
REKLAMA

Jeszcze w tym roku na ekrany trafi kontynuacja Czarnej Pantery, która zatytułowana została Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu.  Tytułowym bohaterem był w dotychczasowych filmach MCU T’Challa grany przez Chadwicka Bosemana, który zmarł w sierpniu 2020 roku po kilkuletniej walce z rakiem. Śmierć aktora wkrótce wzbudziła dyskusje na temat tego, jak twórcy powinni postąpić z jego postacią. Przedstawiciele Marvela potwierdzili później, że T’Challa nie doczeka się recastu aby uhonorować pamięć Bosemana.

W nowym wywiadzie Letitia Wright – która wciela się w siostrę T’Challi, Shuri – opowiedziała o tym, w jaki sposób twórcy kontynuacji uczcili zmarłego aktora.

Uhonorowaliśmy jego pamięć poprzez całkowite zaangażowanie się w historię, którą rozpoczął i po której pozostawił dziedzictwo. Każdego dnia na planie pracowaliśmy ciężko, bez względu na okoliczności. A te bywały niełatwe! Trafiliśmy na wiele trudnych sytuacji, ale wyszliśmy z tego jako drużyna i włożyliśmy w ten film całych siebie. Nie mogę się doczekać, aż go obejrzycie.

Kwestią otwartą pozostaje, kto ewentualnie przejmie miano Czarnej Pantery; wcześniejsze teorie fanów mówiły, że będzie to właśnie Shuri, plotki głosiły też, że może być to M’Baku grany przez Winstona Duke’a. W zeszłym roku popularność w sieci zdobył hashtag #RecastTchalla, którego autorzy chcieli, aby rola grana do tej pory przez Bosemana została jednak obsadzona przez kogoś innego. Jej autorzy podkreślali, że celem nie jest powstrzymanie innej postaci od przejęcia miana Czarnej Pantery, lecz utrzymanie w MCU bohatera, nad którym ciężko pracował Boseman.

Premiera filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu zaplanowana jest na 11 listopada tego roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA