search
REKLAMA
News

Twórca SQUID GAME planuje stworzyć satyryczny serial zainspirowany sukcesem “Squid Game”

“Squid Game” było olbrzymim hitem na Netfliksie.

Łukasz Budnik

23 maja 2022

squid game 1
REKLAMA

17 września 2021 roku na Netfliksie pojawił się serial Squid Game, oryginalna produkcja z Korei. Szybko stała się ona prawdziwym fenomenem na całym świecie. W ciągu czterech tygodni po premierze zainteresował 111 milionów widzów – wcześniej żaden serial nie osiągnął takiego wyniku. 

Twórca serialu, Hwang Dong-hyuk, pracuje już nad drugim sezonem swojego przeboju, jednak nie jest to jedyna produkcja, którą zamierza stworzyć w najlepszym czasie. Twórca w rozmowie z “Deadline” zapowiedział, że planuje także serial roboczo zatytułowany The Best Show on the Planet, który miałby w satyryczny sposób opowiadać o sukcesie Squid Game. Produkcja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale ze słów twórcy wynika, że miałby to być mockument zainspirowany jego własnymi doświadczeniami, gdy Squid Game nagle osiągnęło międzynarodowy sukces. Na ten moment nie znamy jeszcze innych szczegółów.

squid game who are the VIPs

Hwang Dong-hyuk planuje wyrobić się z realizacją drugiego sezonu na Halloween 2024 roku. Z pierwszych zapowiedzi wynika, że w centrum uwagi będzie nie tylko Gi-hun – zwycięzca turnieju z pierwszego sezonu – lecz także tajemniczy Front Man. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA