search
REKLAMA
News

KRISTEN STEWART zagra księżną Dianę w filmie twórcy JACKIE

Łukasz Budnik

18 czerwca 2020

REKLAMA

Pablo Larraín, twórca Jackie z Natalie Portman, nawiązał współpracę ze scenarzystą Stevenem Knightem (Peaky Blinders) – twórcy wspólnie przygotują film Spencer, którego główną bohaterką będzie księżna Diana. Jak poinformowało “Deadline”, w tytułową rolę wcieli się Kristen Stewart.

Spencer nie będzie klasyczną biografią – przedstawi jedynie kilka dni z życia Diany. Akcja osadzona będzie na początku lat dziewięćdziesiątych i opowie o czasie, w którym “Diana zdecydowała że jej małżeństwo z księciem Karolem nie działa i że potrzebuje zejść ze ścieżki, która stawia ją w kolejce do tronu”. Diana i Karol byli małżeństwem w latach 1981-1996, a ich relacja była wtedy gorącym materiałem dla prasy. Kobieta zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku, jednak o tym wydarzeniu film Larraína nie opowie.

Kristen Stewart

Larraín tłumaczy, że historia Diany zawsze go fascynowała, bo jest przeciwieństwem bajki – tam zazwyczaj bohaterka poznaje księcia, wychodzi za niego, a później zostaje królową. W przypadku Diany było odwrotnie, bo ta zrezygnowała z takiej możliwości. Według reżysera była to trudna decyzja i to właśnie jest sercem jego filmu.

Prace nad filmem mają rozpocząć się na początku 2021 roku. 

Diana Spencer już kilkakrotnie pojawiała się na ekranie, między innymi w źle przyjętym filmie Diana, gdzie zagrała ją Naomi Watts. Kobieta pojawi się też w serialu The Crown – tam wcieli się w nią Emma Corrin.

Zdjęcie główne: Movieweb

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA