search
REKLAMA
News

Znamy datę otwarcia kin sieci CINEMA CITY i HELIOS

Łukasz Budnik

18 czerwca 2020

REKLAMA

Po tym, jak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że od 6 czerwca otwierać się mogą instytucje kultury, największe sieci kin przekazały, że mają zamiar wstrzymać się z udostępnieniem sal dla widzów. Dziś wiemy już, kiedy planują ponownie się otworzyć.

Koncern Cineworld, do którego należy Cinema City, ogłosił harmonogram z którego wynika, że placówki w Polsce będą dostępne dla widzów od 3 lipca. Firma poinformowała jednocześnie, że użytkownicy kart Unlimited z miesięcznym planem rozliczeniowym, który opłacili go w okresie zamknięcia kin, będą mieli aktywny dostęp, a widzowie korzystający z rocznego planu mogą liczyć na przedłużenie usługi o okres, w którym kina były zamknięte.

Także 3 lipca otworzy się większość placówek kina Helios. Nie wiadomo jeszcze, kiedy oficjalnie zostaną otwarte kina sieci Multikino, jednak jak poinformowały Wirtualne Media, według nieoficjalnych informacji część kin Multikino i Cinema 3D zostanie otwarta w najbliższy piątek 19 czerwca, a kolejna tydzień później. Na stronie sieci przy filmie Tylko sprawiedliwość widnieje data premiery 26 czerwca.

https://www.facebook.com/CinemaCityPoland/posts/10158715067642884

Przypomnijmy, jakie zasady Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego będą obowiązywać w placówkach:

W opublikowanych przez Ministerstwo wytycznych czytamy o obowiązku zakrywania ust i nosa przez widzów oraz udostępnienia przez kino widzom nie więcej niż połowy liczby miejsc na sali – rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Obowiązek ten nie dotyczy osób które są na sali z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub osobą niepełnosprawną oraz osób wspólnie zamieszkujących. Ministerstwo zaleca, aby w każdym kinie powołany został koordynator do spraw zdrowotnych, a widzowie podawali swoje dane kontaktowe na wypadek stwierdzenia u któregoś z widzów zakażenia SARS-CoV-2. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną.

Pracownicy kina będą mieli obowiązek noszenia maseczki (zasłonięcia ust i nosa) lub przyłbic oraz stosowania środków do dezynfekcji rąk, a w przypadku bezpośredniego kontaktu z klientem trzeba zastosować przegrodę mechaniczną (pleksiglas). Po kontakcie z widzami zaleca się mycie rąk i dezynfekcję. Ministerstwo informuje także o konieczności wietrzenia pomieszczeń i zaleca kupowanie biletów online. Istotną kwestią jest to, by w pracy pojawiały się jedynie zdrowe osoby. Pracownicy muszą częściej myć toalety i zapewnić widzom środki do dezynfekcji – mycie rąk będzie obowiązkowe dla uczestników seansów.

Tutaj przeczytacie pełne wytyczne.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA