search
REKLAMA
News

KEVIN SPACEY mówi o tym, dlaczego wcześniej nie dokonał coming outu. “Mój ojciec był neonazistą”

Kevin Spacey wypowiedział się podczas swojego procesu.

Łukasz Budnik

18 października 2022

The Boxer La nostalgia del poeta Reading In Rome
REKLAMA

Gdy jesienią 2017 roku Anthony Rapp oskarżył Kevina Spaceya o napaść seksualną sprzed lat, kariera tego drugiego niemal natychmiast legła w gruzach. Pierwsze zarzuty pociągnęły za sobą kolejne i choć żadnego z co najmniej 20 z nich ostatecznie nie udowodniono, Spacey stał się wyrzutkiem Hollywood – usunięto go z serialu House of Cards, a w filmie Wszystkie pieniądze świata został zastąpiony Christopherem Plummerem.

Teraz w Nowym Jorku trwa cywilny proces z udziałem Spaceya i Rappa, w którym stawką jest 40 milionów dolarów. W swoich zeznaniach Rapp oskarżył Spaceya, że jest oszustem, skoro przez lata ukrywał informacje o swojej orientacji (po tym, jak został oskarżony, Spacey zrobił coming out). Aktor odparł, że nie żył w kłamstwie, jedynie miał opory przed mówieniem o swoim prywatnym życiu.

Mój ojciec był zwolennikiem białej supremacji i neonazistą. Nigdy publicznie nie mówiłem o tych rzeczach. Rodzina, w której dorastałem, miała bardzo skomplikowaną dynamikę.

Spacey dodał, że jego rodzina często się przeprowadzała ze względu na brak zatrudnienia jego ojca i że jako dziecko był przerażony, gdy słuchał “rasistowskich wywodów” swojego ojca, który zabraniał mu nawet przyprowadzania kolegów do domu. Gdy Spacey powiedział ojcu o planach na zostanie aktorem, ojciec kazał mu “nie być ciotą”. Spacey opowiedział przed sądem, że czuł wówczas wstyd i że miłość do filmów zakiełkowała w nim dzięki jego matce, którą uwielbiał rozśmieszać. Aktor opowiedział również o swojej młodości, gdy nie miał pieniędzy i uważał, że nie czeka na niego żadna przyszłość.

kevin spacey 1

Przed procesem prawnikom Spaceya udało się doprowadzić do tego, żeby zdjąć ze Spaceya oskarżenie o emocjonalne cierpienie – pozostało to o napaść.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA