search
REKLAMA
News

Kevin Feige w odległej galaktyce. Szef MCU wyprodukuje film ze świata GWIEZDNYCH WOJEN

Łukasz Budnik

26 września 2019

REKLAMA

Jak poinformowało “The Hollywood Reporter”, Kevin Feige – prezes Marvel Studios i osoba odpowiedzialna za obecny kształt kinowego uniwersum Marvela – wyprodukuje nowy film osadzony w świecie Gwiezdnych wojen.

Feige, który nie ukrywa że jest ogromnym fanem świata stworzonego przez George’a Lucasa, zajmie się produkcją wraz z obecną szefową Lucasfilm, Kathleen Kennedy. Nieznane są jeszcze szczegóły dotyczące nadchodzącego widowiska, ale Feige ma już ponoć w głowie kilka nazwisk, które chciałby w nim obsadzić. O sprawie wypowiedział się przedstawiciel Walt Disney Studios, Alan Horn:

Kończy się saga Skywalkerów, a Kathleen Kennedy rozwija nową erę opowieści ze świata “Gwiezdnych wojen”. Biorąc pod uwagę jak wielkim fanem jest Kevin, ich wspólna praca nad nowym filmem ma sens.

Feige i bracia Russo

Co ciekawe, przy okazji zakończenia współpracy Disneya i Sony Pictures, gdy Spider-Man opuścił MCU, mówiło się, że Feige jest zbyt zajęty wprowadzaniem nowych postaci do MCU, by mógł jeszcze sprawować pieczę nad losami Człowieka-Pająka. W praktyce chodziło być może właśnie o dodatkowy obowiązek w postaci Gwiezdnych wojen.

Nad innymi filmami osadzonymi w odległej galaktyce pracują aktualnie również David Benioff i D.B. Weiss (twórcy Gry o tron) oraz Rian Johnson, autor Ostatniego Jedi.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA