search
REKLAMA
News

Kevin Feige potwierdza, że jeśli jeszcze zobaczymy DAREDEVILA w MCU, zagra go CHARLIE COX

Charlie Cox wcielał się w Daredevila w trzech sezonach serialu Netflixa.

Łukasz Budnik

6 grudnia 2021

REKLAMA

W 2015 roku zadebiutował serial Daredevil, w którym tytułową rolę zagrał Charlie Cox. Aktor zdobył powszechne uznanie swoją interpretacją tej postaci. Sam serial teoretycznie funkcjonował w MCU, choć opierało się to głównie na słownych odniesieniach do bitwy o Nowy Jork z Avengers. Gdy po trzech sezonach serial anulowano, fani rozpoczęli kampanię, by Cox powtórzył rolę Daredevila w filmach.

W rozmowie z Cinemablend, stojący na czele Marvel Studios Kevin Feige potwierdził, że jeśli kiedyś Daredevil pojawi się w którymś z filmów uniwersum, Cox powtórzy swoją rolę.

Jeśli mielibyśmy zobaczyć Daredevila w nadchodzących projektach, to tak – wcieliłby się w niego Charlie Cox. To, czy, gdzie i jak zobaczymy go na ekranie, dopiero się okaże.

Już przy okazji nadchodzącego Spider-Mana: Bez drogi do domu wciąż mówi się o tym, że Cox pojawi się tam w roli Matta Murdocka, który będzie prawnikiem Petera Parkera (aktor był widoczny na jednym z wycieków, choć jego autentyczność nie została nigdy potwierdzona). Wiązano go też z serialem She-Hulk, którego bohaterka Jennifer Walters jest prawniczką.

Cox nie jest jedynym aktorem z Daredevila, który miałby powtórzyć rolę z serialu w aktualnym kanonie MCU – to samo mówi się o Vincencie D’Onofrio, który ma ponoć zagrać Kingpina w emitowanym aktualnie Hawkeye’u z Jeremym Rennerem i Hailee Steinfeld.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA