search
REKLAMA
News

KEANU REEVES zdradził, jakie motywy porusza film MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA

Keanu Reeves powraca do roli po 18 latach.

Łukasz Budnik

25 listopada 2021

REKLAMA

Zbliża się premiera czwartego filmu z serii Matrix, zatytułowanego Matrix Zmartwychwstania. We wrześniu do sieci trafił pierwszy zwiastun, a im bliżej premiery, tym więcej materiałów promocyjnych i wywiadów udzielanych przez aktorów. 

Kwestię nowego Matrxia poruszył ostatnio powracający w roli Neo Keanu Reeves, który w materiale Esquire został spytany o to, co jest najbardziej abstrakcyjne przy ponownym wcielaniu się w tę postać. Aktor wspomniał, jakie zagadnienia porusza nowa część.

Nie miałem okazji grać roli 15, 16 czy 17 lat później, a poniekąd o tym jest ten film. O koncepcie przeszłości, pamięci, fikcji i rzeczywistości, oraz prawdy.

Reeves odpowiedział również na pytanie, czy na miejscu Neo wziąłby czerwoną, czy niebieską pigułkę (ta pierwsza to poznanie prawdy, druga: dalsze życie w nieświadomości).

Wiecie, rzeczywistość i istnienie są wystarczająco trudne, więc świetnie byłoby łyknąć czerwoną pigułkę, aby móc na wstępie jakoś się odnaleźć.

Zapowiedź czwartego Matrixa brzmi:

“Matrix Zmartwychwstania” to kontynuacja historii zaprezentowanej w pierwszym “Matriksie”. Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss powracają jako ikony Neo i Trinity w rozwinięciu ich historii, która zabiera nas z powrotem do Matrixa i w głąb króliczej nory. Nowa przygoda wypełniona jest akcją o epickiej skali i została osadzona w znajomym, jednak nawet bardziej prowokującym świecie, gdzie rzeczywistość jest kwestią subiektywną i należy uwolnić swój umysł, by ujrzeć prawdę. 20 lat po pierwszym filmie, marka która pomogła zdefiniować popkulturę na przełomie wieków wraca, by kontynuować i rozwinąć oryginalny film. (…)

W widowisku reżyserowanym przez Lanę Wachowską poza Reevesem i Moss w obsadzie znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, Jessica Henwick oraz Priyanka Chopra i Christina Ricci. Współscenarzysta filmu, David Mitchell, zapowiadał ostatnio, że czwarty Matrix łączy ze sobą elementy poprzednich i jest “piękną i dziwną rzeczą”.

Widowisko zadebiutuje w Polsce 22 grudnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA