search
REKLAMA
News

KEANU REEVES komentuje popularność mema “Sad Keanu”. “Byłem głodny”

Keanu Reeves promuje aktualnie nowego “Matrixa”.

Łukasz Budnik

15 grudnia 2021

REKLAMA

Wczoraj pisaliśmy o historii na temat wyczynu kaskaderskiego na planie Matrix Zmartwychwstania, którą Keanu Reeves opowiedział w programie Stephena Colberta. W tej samej rozmowie panowie poruszyli także temat jednego z memów z Reevesem, nazwanego “Sad Keanu”.

Mem, używany oczywiście w celu wyrażenia swojego smutku, przedstawia aktora siedzącego na ławce ze spuszczoną głowę i zjadającego kanapkę. Reeves przyznał, że zaskoczyła go popularność tego zdjęcia, zwłaszcza, że nie był wtedy smutny, choć pewne rzeczy zaprzątały mu głowę.

Po prostu jadłem kanapkę, stary. Myślałem o rzeczach, które się wtedy działy. Byłem głodny.

Nawiązanie do mema zostało wplecione w komiks napisany przez Reevesa i narysowany przez Rona Garneya. Projekt nosi tytuł BRZRKR i opowiada o przeklętym półbogu, Berserkerze, który zdaje się być nieśmiertelny i od stuleci przemierzał świat siejąc spustoszenie, ponieważ rzucona na niego klątwa zmusza go do agresji i przemocy. Teraz jednak, po wiekach tułaczki, bohater być może znalazł wreszcie cel i schronienie w ramach pracy dla rządu USA, dla którego toczy bitwy zbyt brutalne i zbyt niebezpieczne dla kogokolwiek innego. W zamian Berserker ma dostać to, czego naprawdę pragnie – prawdę o swojej krwawej egzystencji i o tym, jak ją zakończyć. Według Reevesa, bohater komiksu ma znacznie lepsze powody, by wyglądać na smutnego.

W marcu poinformowały, że Netflix nabył prawa do tej graficznej powieści i wyprodukuje na jej podstawie film – główną rolę zagra sam Reeves, a ponadto użyczy głosu w anime, które będzie pochodną nadchodzącej produkcji.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA