search
REKLAMA
News

JOKER zarobił już miliard dolarów!

Łukasz Budnik

15 listopada 2019

REKLAMA

Stało się to, co od jakiegoś czasu było nieuniknione – Forbes informuje, że jeszcze dziś Joker będzie mieć ponad miliard dolarów zarobionych na całym świecie (z czego około 318 milionów tylko w USA) i dołączy do grona produkcji, które przekroczyły w tym roku tę granicę.

Film z Joaquinem Phoenixem przypieczętował tym samym fakt, że jest najbardziej dochodową produkcją z kategorią R, prześcigając obie części Deadpoola czy Logana. Wolverine’a. To drugi tegoroczny film DC, który zarobił miliard – pierwszym był Aquaman, który trafił do kina w grudniu 2018. Poza nimi i Spider-Manem: Daleko od domu (który jest de facto produkcją Sony), wszystkie pozostałe filmy z miliardem dolarów wyprodukował w tym roku Disney.

Co jednak ważne, to właśnie Joker osiągnął największy zysk ze wszystkich filmów opartych na komiksach. Zazwyczaj filmy które osiągają próg miliarda dolarów są dużymi produkcjami z pokaźnym budżetem, przekraczającym ponad sto, a czasem nawet dwieście milionów USD. Tymczasem budżet Jokera to “zaledwie” 62,5 miliona, wobec czego jego zarobki wynoszą ponad 15 razy więcej. Forbes wyliczył, że to największy zysk w historii kina komiksowego jeśli porównamy budżet do zarobków na świecie. Dla porównania budżet Avengers: Końca gry to ponad 350 milionów USD. 

To nie koniec sukcesów – Joker jest bowiem najtańszym filmem, który przekroczył miliard USD – do tej pory rekord należał do Parku jurajskiego, który był droższy o 500 tysięcy dolarów.

Dołożyliście cegiełkę do sukcesu Jokera?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA