search
REKLAMA
News

Powstaną nowe odcinki WILKA I ZAJĄCA!

Łukasz Budnik

15 listopada 2019

REKLAMA

Jeśli w młodości oglądaliście perypetie Wilka i Zająca, przygotujcie się na nostalgiczną podróż. Z okazji 50. rocznicy premiery serialu studio animacji filmowej Sojuzmultfilm przygotuje nowe odcinki z przygodami tytułowych bohaterów. Pierwsze z nich będą pokazane jeszcze przed latem przyszłego roku. 

Wilk i Zając (oryginalnie zatytułowany Nu, pogodi!) produkowany był w ZSRR poczynając od 1969 roku. Do 2005 roku powstało 20 odcinków, a na podstawie serialu tworzono gry i gadżety z podobiznami bohaterów. Przygody Wilka i Zająca popularne były również w Polsce, a w Rosji mają status wręcz kultowy – w tegorocznym sondażu jako swój ulubioną animację wskazało go 65% mieszkańców kraju.

https://www.youtube.com/watch?v=EzWme7EWx04

Łącznie ma powstać aż 26 nowych odcinków. Szefowa studia, Juliana Słaszczewa, poinformowała o tym podczas forum kulturalnego w Petersburgu, co zostało skwitowane jako największa sensacja dnia. Wicepremier Rosji, Olga Gołodiec, nazwała nowe odcinki prezentem dla najmłodszych mieszkańców kraju.

Zamierzacie obejrzeć nowe odcinki?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA