search
REKLAMA
News

NICOLAS CAGE negocjuje rolę Nicolasa Cage’a w filmie o Nicolasie Cage’u walczącym z baronem narkotykowym

Łukasz Budnik

16 listopada 2019

nicolas cage
REKLAMA

Jeśli jesteście fanami Nicolasa Cage’a, szykuje się dla was coś wartego uwagi. Jak informuje “The Hollywood Reporter”, aktor prowadzi rozmowy w sprawie występu w filmie The Unbearable Weight of Massive Talent, w którym miałby się wcielić w samego siebie (będzie niezręcznie, jeśli negocjacje nie zakończą się pomyślnie). Produkcją ma zająć się Lionsgate – byłby to pierwszy od niemal dekady występ Cage’a w filmie za którym stoi większe studio. Poniżej opis fabuły.

Filmowego Cage zastaniemy w czasie, gdy tonąc w długach desperacko próbuje dostać rolę w nadchodzącym filmie Quentina Tarantino. Mieszka z córką, z którą ma trudne relacje, a w chwilach słabości rozmawia z młodszą wersją samego siebie, która gani go za udział w zbyt wielu słabych filmach. Mało? Fabuła rozwija się bardziej – Cage zostaje zaproszony na spotkanie z meksykańskim milionerem, który jest wielkim fanem aktora i chciałby obsadzić go w filmie na podstawie własnego scenariusza. Po czasie okazuje się, że bogacz jest tak naprawdę baronem narkotykowym odpowiedzialnym za porwanie córki kandydata na prezydenta, a Cage zostaje zwerbowany przez amerykański wywiad by szpiegował przestępcę. Wkrótce sprawa robi się osobista – zostają w nią wplątane córka i była żona Cage’a, a on musi “zagrać rolę swojego życia”.

W scenariuszu, który napisali Tom Gormican i Kevin Etten, mają znaleźć się odniesienia do poprzednich dokonań Cage’a – między innymi Zostawić Las Vegas, Bez twarzy 60 sekund. Samemu Cage’owi podobno bardzo spodobał się pomysł na film. Gormican, który ma zająć się też reżyserią, zastrzega, że produkcja nie ma na celu wyśmiania aktora, a jest raczej listem miłosnym na cześć jego kariery.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA