search
REKLAMA
News

JOKER 2 ma już gotowy scenariusz. Todd Phillips pokazał roboczy tytuł

Pierwszy “Joker” trafił na ekrany w 2019 roku.

Łukasz Budnik

8 czerwca 2022

REKLAMA

W 2019 roku na ekrany trafił Joker Todda Phillipsa, w którym tytułową rolę zagrał Joaquin Phoenix. Film stał się prawdziwym hitem, zarabiając ponad miliard dolarów, wygrywając festiwal w Wenecji i przynosząc Phoenixowi pierwszego Oscara. Już po premierze zaczęto mówić o potencjalnej kontynuacji. Dziś jej powstanie jest bliżej niż kiedykolwiek – Phillips i Scott Silver ukończyli scenariusz.

Phillips pochwalił się tytułową stroną na Instagramie, przy okazji zdradzając, że roboczy tytuł filmu to Joker: Folie à Deux. To termin oznaczający paranoję indukowaną, gdy dwie lub większa liczba osób podzielają to samo urojenie. Już teraz w sieci rozpoczęło się gdybanie, co w praktyce może to oznaczać. Padają nawet teorie, że w filmie pojawi się Harley Quinn, choć przywoływany jest też pomysł Willema Dafoe na fabułę opierającą się na tym, że Joker mierzy się ze swoim naśladowcą.

Phillips na drugim slajdzie umieścił zdjęcie Phoenixa czytającego scenariusz, potwierdzając jednocześnie, że aktor wróci do roli Arthura Flecka. Zdjęcia od reżysera potwierdzają pogłoski od  Puck News sprzed kilku dni mówiące o tym, że kontynuacja Jokera jest coraz bliżej.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie ze strony Warner Bros.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA