search
REKLAMA
News

JOHNNY DEPP zawalczy w sądzie o unieważnienie wyroku w sprawie o zniesławienie

Weronika Lipińska

11 grudnia 2020

REKLAMA

W listopadzie sąd brytyjski orzekł na niekorzyść Johnny’ego Deppa w sprawie jego pozwu o zniesławienie przeciwko gazecie The Sun, która na swoich łamach określiła go „żonobijcą”. 

Niedługo po tym  aktor opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym poinformował, że na prośbę studia Warner Bros. rezygnuje z roli Gellerta Grindelwalda w Fantastycznych zwierzętach 3. Sytuacja wywołała pośród fanów Deppa gwałtowny sprzeciw i pojawiły się głosy o niesprawiedliwości. Aktor chciał złożyć apelację, jednak sędzia odmówił mu pozwolenia na odwołanie się od wyroku stwierdzając, że nie pokłada wiary w jego perspektywę sukcesu.

Ustalenia sądu pierwszej instancji (…) rzadko są przedmiotem odwołania w postępowaniu odwoławczym. W każdym razie nie uważam, żeby proponowane podstawy odwołania miały rozsądne szanse powodzenia (…) i nie ma żadnego innego ważnego powodu, dla którego należałoby udzielić pozwolenie na apelację.

Depp nie wyczerpał jednak jeszcze wszystkich możliwości i może skierować sprawę bezpośrednio do Sądu Apelacyjnego w nadziei na unieważnienie wyroku. Wcześniej aktor zapowiedział, że nie zamierza się poddać i będzie walczył.

Absurdalny wyrok sądu w Wielkiej Brytanii nie wpłynie na moją walkę o prawdę i potwierdzam, że planuję się odwołać. Moje postanowienie pozostaje silne i zamierzam udowodnić, że postawione mi zarzuty są fałszywe. Moje życie i kariera nie będę definiowane przez te zdarzenia.

Jak donosi portal movieweb.com, Johnny Depp rozpoczął już postępowanie apelacyjne. Choć ostatnie doniesienia o jego narkotykowych ekscesach na planie piątej części Piratów z Karaibów i próbie sabotażu roli Amber Heard w Aquamanie znowu nie wróżą mu przychylności sądu.

REKLAMA