search
REKLAMA
News

JENNA ORTEGA twierdzi, że scenariusz horroru “X” jest “skandaliczny”

Jenna Ortega wciela się w członkinię ekipy filmowej, które realizuje film dla dorosłych.

Łukasz Budnik

13 marca 2022

x film 6
REKLAMA

Dziś na festiwalu SXSW zadebiutuje X – nowy oryginalny horror studia A24, które wyprodukowało także m.in. Midsommar Lighthouse

Fabuła horroru opowiada o filmowcach, którzy w 1979 roku zjawiają się na terenie farmy w Teksasie, aby zrealizować tam film pornograficzny. Ich gospodarzami jest podejrzane starsze małżeństwo zaciekawione projektem grupy. Wraz z nadejściem zmroku rozpoczyna się przemoc. W filmie występują Brittany Snow, Jenna Ortega, Scott Mescudi i Mia Goth, zaś reżyserią zajął się Ti West, mający w dorobku także Dom diabła oraz The Inkeepers. West jest też scenarzystą filmu. było realizowane w Nowej Zelandii, a prace na planie skończyły się w marcu 2021 roku. Na temat filmu wypowiedziała się ostatnio Ortega, która wciela się w Lorraine, członkinię ekipy. Aktorka określiła swoją postać jako konserwatywną chrześcijankę, dla której udział w realizacji filmu dla dorosłych jest czymś ekscytującym. Ortega dodaje:

[Bohaterowie] wypożyczają dom na farmie, żeby przez weekend nakręcić tam film. Wszyscy podchodzą do tego z dużymi nadziejami, a starsze małżeństwo, od którego wynajmują dom, jest niezbyt gościnne i zbyt ciekawe, co się dzieje. Scenariusz był jedną z najbardziej skandalicznych rzeczy, jakie czytałam.

Ortega podkreśliła też, że jakość filmu – szczególnie w warstwie fabularnej – podniosło realizowanie zdjęć w Nowej Zelandii.

Film trafi do dystrybucji w USA 18 marca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA