search
REKLAMA
News

JAMIE FOXX powróci jako ELECTRO w trzecim SPIDER-MANIE z Tomem Hollandem. Co może oznaczać ten ruch?

Łukasz Budnik

2 października 2020

REKLAMA

Zaskakujące wieści dotyczące trzeciej odsłony Spider-Mana z kinowego uniwersum Marvela. “The Hollywood Reporter” poinformował, że Jamie Foxx kończy negocjacje w sprawie powrotu do roli Electro, jednego z klasycznych złoczyńców ze świata Człowieka-Pająka.

Wiadomość ta jest o tyle ciekawa, że Foxx wcielał się w Electro w innej inkarnacji przygód Spider-Mana – The Amazing Spider-Man 2 z 2014, w którym tytułową rolę grał Andrew Garfield. Film nie spotkał się z uznaniem krytyków i nie zarobił w kinach satysfakcjonującej sumy – wkrótce po premierze studio Sony zawarło umowę z Marvelem, dzięki której Spider-Mana o twarzy Toma Hollanda mógł pojawić się w MCU.

Powrót Foxxa nie będzie pierwszym przypadkiem, gdy w MCU pojawia się postać z poprzednich filmowych wersji przygód Spider-Mana – w scenie po napisach w Daleko od domu swoją rolę J. Jonaha Jamesona powtórzył J.K. Simmons, który grał tę postać w trylogii Sama Raimiego w latach 2002-2007 i wskazywany jest przez fanów jako jej perfekcyjny odtwórca. Z kolei w produkowanym przez Sony Morbiusie ujrzymy Sępa w wykonaniu Michaela Keatona, który grał już tę w rolę w Spider-Man: Homecoming.

Ponowne obsadzenie Foxxa w roli Electro pobudziło wyobraźnię fanów – czy ruch ten oznacza, że włodarze MCU planują stworzyć multiwersum i połączyć ze sobą wszystkie dotychczasowe inkarnacje Spider-Mana? A może nowy Electro nie będzie mieć nic wspólnego z tym z 2014 roku? Miłośnicy serii liczą na to, że w drugiej części Doktora Strange’a, reżyserowanej przez Sama Raimiego, do roli Pająka powróci Tobey Maguire, choćby w cameo. Marzeniem fanów jest widowisko, w którym na ekranie spotkają się Maguire, Garfield i Holland.

Poza Foxxem i Hollandem, w Spider-Manie 3 (wciąż nie znamy oficjalnego tytułu) powrócić mają Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon i Tony Revolori.

Marvel i Sony nie skomentowały jeszcze najnowszych doniesień.

Spider-Man 3 ma trafić do kin 17 grudnia 2021 roku.

Fotka główna: ScreenGeek

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA