search
REKLAMA
News

Jak potężna jest SCARLET WITCH na tle innych członków Avengers? Prezes Marvel Studios mówi o WANDAVISION

Łukasz Budnik

24 listopada 2020

REKLAMA

W styczniu 2021 na platformie Disney+ zadebiutuje WandaVision, którego głównymi bohaterami będą Wanda Maximoff (Scarlet Witch) i Vision. Akcja serialu będzie toczyć się po wydarzeniach znanych z Avengers: Wojny bez granic oraz Avengers: Końca gry. Elizabeth Olsen oraz Paul Bettany powtórzą swoje role Wandy Maximoff i Visiona. Będą oni żyć na przedmieściach i zaczną orientować się, że nie wszystko jest takie, jak mogłoby się wydawać. 

 

O serialu wypowiedział się na łamach Empire prezes Marvel Studios – Kevin Feige. Producent zasugerował, że w serialu przyjrzymy się bliżej zdolnościom Scarlet Witch (które oczywiście wpływają na rzeczywistość widzianą w serialu). Feige powiedział:

W Infinity Saga [zbiorcza nazwa dotychczasowych filmów MCU – przyp.] nie ma osoby, która przeszła przez większy ból i traumę niż Wanda Maximoff. Nie ma też bohatera, który byłby potężniejszy i miał zestaw mocy tak bardzo niezdefiniowanych i niezgłębionych. Wydawało się nam, że warto przyjrzeć się temu w erze po “Końcu gry”. Kto jeszcze jest świadomy tej mocy? Skąd się wzięła? Czy odblokował ją Kamień Umysłu?

Wygląda na to, że sam Feige uważa, że to właśnie Wanda jest najpotężniejsza spośród wszystkich z grupy Avengers. Już wcześniej dawał do zrozumienia, że bohaterka mogłaby w pojedynkę pokonać samego Thanosa (była zresztą blisko tego w Końcu gry). Feige wypowiedział się też o stylu, w jakim zrealizowano WandaVision – ma być on hołdem dla rozmaitych sitcomów z różnych dekad.

Uwielbiałem oglądać telewizję, w tym The Dick Van Dyke Show, Kocham Lucy, Ożeniłem się z czarownicą i wszystko inne. Sięgnęliśmy też po styl ze Współczesnej rodziny Biura. Mówienie do kamery, styl dokumentarny.

Feige już wcześniej zapowiedział, że znajomość WandaVision jest konieczna do tego, by zrozumieć kolejną fazę MCU – wiemy, że serial ma łączyć się z drugą częścią przygód Doktora Strange’a, w której również wystąpi Olsen.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA