search
REKLAMA
News

Horror INNI doczeka się remake’u

Łukasz Budnik

9 kwietnia 2020

REKLAMA

“Deadline” poinformowało, że osadzone w Los Angeles studio Sentient Entertainment nabyło prawa do realizacji remake’u horroru Inni z 2001 roku. W wyreżyserowanym przez Alejandro Amenabara oryginale wystąpiła Nicole Kidman, która za swoją rolę zdobyła nominacje do Złotego Globu i BAFTY, a sam film zarobił na świecie ponad 200 milionów dolarów i jest jednym z najbardziej cenionych horrorów XXI wieku.

Akcja Innych dzieje się w 1945 roku. Kidman wciela się w Grace Stewart, matkę dwojga dzieci wrażliwych na światło, która zatrudnia troje służących. Wkrótce potem w zamieszkiwanym przez nich domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy – Grace podejrzewa obecność tytułowych innych istot. Według informacji uzyskanych przez “Deadline”, remake ma być osadzony we współczesności i już teraz interesują się nim czołowe nazwiska z branży.

Jeden z producentów powiedział:

Jestem zaszczycony, że mogę pracować nad moim ulubionym horrorem wszech czasów i zaadaptować go dla nowej publiki. To niesamowite, jak bardzo na czasie są motywy z tego filmu: izolacja, paranoja, strach i oczywiście potrzeba chronienia dzieci i siebie. Nie możemy się doczekać rozwikłania postaci Grace, której ból i wewnętrzne demony wciągają widzów w pełną współczucia podróż.

Kto według was powinien wyreżyserować remake? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA