search
REKLAMA
News

Trwa batalia JOHNNY’EGO DEPPA i AMBER HEARD. Aktorka może w efekcie trafić do więzienia

Łukasz Budnik

9 kwietnia 2020

REKLAMA

Kilka tygodni temu pojawiły się kolejne dowody w sprawie pomiędzy Amber Heard i Johnnym Deppem. Była żona aktora na fali ruchu #MeToo oskarżyła go kilka lat temu o stosowanie wobec niej przemocy psychicznej i fizycznej (podpierając się zdjęciami, na których jest posiniaczona), co mocno zaszkodziło reputacji Deppa. 

Aktor nigdy nie przyznawał się do winy, twierdząc, że sprawa wyglądała wręcz przeciwnie – to on był ofiarą Heard, która biła go, a raz prawie pozbawiła go palca (Depp nie udał się do szpitala, aby uniknąć pytań, ale według jego opisu krew tryskała z palca “jak z Wezuwiusza”). Aktor pozwał aktorkę o zniesławienie i zażądał 50 milionów dolarów. Wspomniane dowody sprzed kilku tygodni to nagrania, na których Heard wprost mówi o tym, że faktycznie była agresywna wobec Deppa. 

W trakcie sprawy Depp ponoć poinformował swoich adwokatów, że Heard w 2016 roku sfałszowała dowody w sprawie – konkretnie siniaki na twarzy – aby on w efekcie miał sądowy zakaz zbliżania się. Słowa aktora już w zeszłym roku potwierdziła stylistka Samantha McMillen, która przygotowywała Heard do występu w jednym z amerykańskich talk shows niedługo po tym, jak aktorka rzekomo została pobita. Według McMillen Heard nie miała na sobie żadnych śladów przemocy fizycznej.

Co ciekawe, kluczową postacią w sprawie może okazać się James Franco – obrońcy Deppa dotarli do nagrań, na których Franco i Heard widoczni są razem, zarówno przed, jak i po uzyskaniu przez nią zakazu zbliżania się. Zeznania Franco mogą potwierdzić jej kłamstwa. Jeśli faktycznie okaże się, że Heard fałszowała dowody aby wrobić Deppa, na mocy amerykańskiego prawa mogą jej grozić maksymalnie 3 lata za kratkami.

W trakcie sprawy fani masowo odwrócili się od Heard, zarzucając jej kłamstwa i manipulowanie faktami. Natychmiast pojawiły się petycje, aby usunąć ją z kolejnych filmów DC (aktorka występuje w nich jako Mera, pojawiła się w Aquamanie oraz Lidze sprawiedliwości) oraz z kampanii reklamowych L’Oreal. Deppa broniła z kolei jego była partnerka, Winona Ryder, twierdząc że nie byłby zdolny do przemocy. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA