search
REKLAMA
News

HBO pokazało pierwszy zwiastun serialu THE LAST OF US. Premiera w 2023 roku

“The Last of Us” to adaptacja popularnej gry.

Łukasz Budnik

26 września 2022

pedro pascal bella ramsey
REKLAMA

Trwa oczekiwanie na premierę serialowej adaptacji uznanej gry The Last of Us, przeznaczoną dla HBO. W rolę Joela wciela się Pedro Pascal (The MandalorianWonder Woman 1984) a Ellie, jego ekranową towarzyszkę, gra z kolei Bella Ramsey, znana doskonale fanom Gry o tron, gdzie wcielała się w Lyannę Mormont. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji.

Joel to główny bohater The Last of Us. Mężczyzna żyje w 2033 roku, w postapokaliptycznym świecie opanowanym 20 lat wcześniej przez zmutowane istoty i dostaje zadanie przetransportowania Ellie – czternastoletniej dziewczynki, która może być lekarstwem na epidemię – poza strefę kwarantanny. Wspólnie podróżują przez Stany Zjednoczone i polegają na sobie, aby przetrwać. Serial ma pokryć wydarzenia z pierwszej gry i rozszerzyć nieco świat przedstawiony. W obsadzie, oprócz Pascala i Ramsey, są także Gabriel Luna, Nico Parker, Merle Dandridge, Anna Torv, Jeffrey Pierce, Murray Bartlett i Con O’Neil. Pojawią się także Troy Baker i Ashley Johnson, którzy grali Joela i Ellie w obu częściach gry – tutaj wcielają się w inne postaci.

The Last of Us zdobyło mnóstwo nagród i sprzedało się w nakładzie ponad 17 milionów egzemplarzy. Producentami i  scenarzystami serialowej adaptacji są Neil Druckmann i Craig Mazin. Reżyserzy zaangażowani w produkcję to natomiast Kantemir Balagov, Jasmila Žbanić,  Ali Abbasi i Peter Hoar.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA