search
REKLAMA
News

ROVING WOMAN Michała Chmielewskiego w selekcji Raindance Film Festival w Londynie

W “Roving Woman” wystąpiła Lena Góra.

Łukasz Budnik

27 września 2022

ROVING WOMAN fot Galapagos Films 2
REKLAMA

Ciekawe wieści dotyczące filmu Roving Woman Michała Chmielewskiego, który w przyszłym roku trafi na ekrany polskich kin. Produkcja z Leną Górą, Chrisem Hanleyem i Johnem Hawkesem w rolach głównych znalazła się w selekcji Raindance Film Festival w Londynie, gdzie powalczy o nagrodę Discovery Award.

Roving Woman jest luźno inspirowane historią tajemniczego zniknięcia artystki Connie Converse w latach 70. To pełnometrażowy debiut fabularny reżysera. W opisie filmu czytamy:

“Los Angeles, 2022. Sara zostaje wyrzucona z domu przez swojego „prawie sławnego” chłopaka. Ubrana w wieczorową suknię, z pustymi rękami, rusza w drogę. Próbuje wrócić w rodzinne strony i pogodzić się z matką, ale jej podróż przyjmuje nieoczekiwany kierunek. Sara kradnie samochód i rusza przed siebie. Przemierzając kalifornijskie pustynie, spotyka niezwykłych, lecz zagubionych ludzi, którzy tak jak ona poszukują swojej własnej drogi. Każdej nocy Sara przegląda znalezione w aucie rzeczy. Właściciel skradzionego samochodu Gregory Milloy zaczyna ją coraz bardziej fascynować. Ostatecznie Sara postanawia go odnaleźć.”

ROVING WOMAN fot Galapagos Films 3

O filmie reżyser wypowiadał się następująco:

“Roving Woman” powstawał w duchu prawdziwego kina niezależnego. Wraz z ekipą rzeczywiście ruszyliśmy w drogę z naszą bohaterką. Poza scenami zapisanymi w scenariuszu byliśmy również otwarci na to co przyniesie nam los. Niespodziewane zastane sytuacje, dziwni czasem niebezpieczni ludzie pustyni, których spotkaliśmy również znaleźli swoje miejsce w filmie. Ta metoda pracy pomogła osiągnąć nam odpowiedni poziom wiarygodności zdarzeń i bohaterów, co mam nadzieje sprawi, że widzowie zatracą poczucie granicy między fikcją, a rzeczywistością.

Światowa premiera Roving Woman odbyła się na Festiwalu Tribeca w Nowym Jorku. Raindance Film Festival, gdzie odbędzie się europejska premiera filmu jest największym w Wielkiej Brytanii festiwalem kina niezależnego.

Z polską dystrybucję filmu będzie odpowiadać Galapagos Films.

zródło: materiały prasowe

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA