search
REKLAMA
News

Hasbro wycofuje produkcję figurek Cary Dune granej przez Ginę Carano w THE MANDALORIAN

Maria Grzybowska

15 lutego 2021

REKLAMA

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Lucasfilm nie planuje przedłużać współpracy z Giną Carano, która wcielała się w Carę Dune w serialu The Mandalorian. Decyzja jest efektem kontrowersyjnych postów, które aktorka umieszczała w mediach społecznościowych na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Krytyczne reakcje wzbudziły m.in. tweety aktorki kpiące z maseczek, szczepionek, wyborów w USA i wyrażające poparcie dla Donalda Trumpa. Wcześniej Gina Carano była także oskarżana przez społeczność transpłciową o kpiny z zaimków. Sama aktorka nic nie robiła sobie z negatywnego odbioru i komentowała je np. za pomocą memów z podpisem  „Nienawiść prowadzi do bólu dupy”.  Bezpośrednim powodem zwolnienia była usunięta już relacja Carano na Instagramie, w której udostępniła porównanie podziału politycznego do nazistowskich Niemiec. W sieci pojawiły się głosy, że aktorka porównuje bycie Republikaninem do bycia Żydem w czasie Holokaustu.

Oto, jak przedstawiciel Lucasfilm poinformował, że współpraca z Carano została zakończona:

Gina Carano nie jest obecnie zatrudniona przez Lucafilm i nie ma dla niej planów na przyszłość. Niemniej, jej posty w social mediach uwłaczające ludziom na podstawie ich kulturowych i religijnych poglądów są odrażające i nieakceptowalne.

mandalorian

 

W efekcie zwolnienia odtwórczyni roli Cary Dune, Hasbro – producent linii zabawek z The Mandalorian – anulował zamówienia na figurki bohaterki złożone w ramach przedsprzedaży i których wysyłka była planowana na lato.  O anulowaniach początkowo doniósł na Twitterze jeden z klientów, którzy nie doczekają się realizacji zamówienia. Użytkownik udostępnił treść powiadomienia, które otrzymał od sklepu:

Zostaliśmy poinformowani przez firmę Hasbro, że anulowali produkcję Cary Dune (The Mandalorian) z serii Star Wars: The Black Series 6” i nie zrealizują naszego zamówienia. Niestety oznacza to, że musimy anulować zamówienia tego przedmiotu w przedsprzedaży. Przepraszamy za niedogodności i bardzo dziękujemy za zrozumienie.

Tymczasem Gina Carano  skomentowała swoje zwolnienie w rozmowie dla „Deadline” i zdje się, że nadal jest niewzruszona. Co więcej, zapowiedziała, że stworzy własny film (i zagra w nim) we współpracy z prawicowym portalem publicystycznym „The Daily Wire”, którego współautorem jest Ben Shapiro.

„The Daily Wire” pomaga mi spełnić jedno z moich marzeń – wyprodukować i stworzyć własny film. Moje modlitwy zostały wysłuchane. Przesyłam pełną nadziei wiadomość dla wszystkich, którzy żyją w obawie przed odrzuceniem przez totalitarny tłum. Dopiero zaczęłam używać mojego głosu, który jest teraz bardziej wolny, niż kiedykolwiek i mam nadzieję, że zainspiruję innych do tego samego. Nie usuną nas, jeśli im nie pozwolimy.

Nie wiadomo jeszcze, czy postać Cary Dune w ogóle nie pojawi się w trzecim sezonie The Mandalorian i innych projektach studia (w tym w spin-offie Rangers of the New Republic), czy też zostanie obsadzona przez kogoś innego.

Zdjęcie główne pochodzi z portalu thedirect.com.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA