search
REKLAMA
News

Gwiazdy filmu “Thor: Miłość i grom” o tym, jakie wrażenie robił na planie CHRISTIAN BALE jako Gorr

Gorr to antagonista filmu “Thor: Miłość i grom”.

Łukasz Budnik

9 czerwca 2022

gorr 3
REKLAMA

Przy okazji zbliżającej się premiery filmu Thor: Miłość i grom, dużo uwagi poświęca się Gorrowi granemu przez Christiana Bale’a. Taika Waititi twierdzi, że jego zdaniem aktor kreuje jednego z najlepszych złoczyńców jakich miał Marvela. O Bale’u wypowiedzieli się ostatnio także Chris Hemsworth i Tessa Thompson.

Hemsworth na łamach D23 Magazine nazywa występ Bale’a wspaniałym i wspomina, jak czuł się, gdy aktor pojawiał się na planie.

Cała reszta była w świecie improwizacji, komedii i zabawy. A potem on wchodził na plan, my patrzyliśmy po sobie i mówiliśmy “Boże, to naprawdę mocne. Naprawdę przerażające”.

Thompson dodała, że Bale’owi świetnie wychodziło granie tak niepokojącej postaci w “kolorowym i żwawym świecie”, który ją otacza. Według aktorki, Bale znalazł sposób na to, by być przerażającą personą, ale jednocześnie udanie funkcjonować w tonacji filmu. Hemsworth wspomniał z kolei, że Bale był wręcz zaskakująco zwyczajny między ujęciami i opowiadał na przykład o tym, co porabiał przez weekend. Odtwórca roli Thora stwierdził, że była to fascynująca odmiana po tym, jak oglądał Bale’a w roli Gorra podczas zdjęć.

gorr 2

Aktorzy pochwalili jeszcze Taikę Waititiego za to, jaką swobodę dawał im na planie, dzięki czemu mogli pozwolić sobie na improwizację i wychodzić poza scenariusz.

 

W komiksach Gorr to mieszkaniec plemienia na nienazwanej planecie, który po śmierci rodziny uznaje, że bóstwa nie istnieją, a w efekcie zostaje wygnany z plemienia i skazany na tułaczkę po pustyni. To właśnie tam jest świadkiem bitwy między dwoma bóstwami – jednym z nich jest Knull. Wiedza, że bogowie są prawdziwi i nie ochronili jego rodziny, napełnia go furią; Gorr postanawia zabić każdego boga. W filmie zmierzą się z nim Thor, Walkiria, Korg oraz Potężna Thor – Jane Foster, którą po raz kolejny zagra Natalie Portman.

Thor: Miłość i grom zadebiutuje 8 lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA