search
REKLAMA
News

GLADIATOR 2 POTWIERDZONY. Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

2 listopada 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych tygodnia.

Ridley Scott potwierdza Gladiatora 2

Are you enterntained… enough?

Reżyser ma zająć się pracą nad filmem, jak tylko skończy swój aktualny projekt – serial Raised by Wolves. Podobno kilka lat temu krążył po Fabryce Rebootów scenariusz, w którym Maximus – uśmiercony w finale pierwszej części generał-gladiator – krąży po Hadesie, próbując dotrzeć do rodziny. Tematy życia po śmierci bardzo pasują do tego filmu – w jedynce za pomocą efektów specjalnych “wskrzeszono” zmarłego w trakcie zdjęć aktora Olivera Reeda. Może tym razem specjaliści od CGI napiszą też scenariusz i wymyślą, jak zrobić historyczny film o martwym gladiatorze? I już mamy początek franczyzy w stylu Halloween, gdzie bohater, choć za każdym razem zabijany, nie ma żadnego problemu, by wrócić w kolejnej części! A na poważnie: sequel Gladiatora wskakuje na listę najmniej oczekiwanych przeze mnie filmów.

TVP zapowiada Klechę – odpowiedź na Kler 

W nietajnej służbie jego królewskiej świątobliwości TVP staje na straży dobrego imienia Kościoła katolickiego. Już w marcu do kin wejdzie Klecha, czyli historia prześladowania księży przez ubecję w latach siedemdziesiątych. W obsadzie Fronczewski, Baka, Żmijewski, Stenka i Chabior. Pięć miesięcy na przygotowanie pełnometrażowego filmu to czas iście ekspresowy (@PatrykVega, challenge accepted?), ale może po prostu ekipie od Ojca Mateusza zostało trochę czasu po zdjęciach, ktoś w magazynie na Woronicza znalazł parę kostiumów, no i znalazło się parę groszy z rekordowych dofinansowań TVP za czasów prezesa Kurskiego, więc nie widzę problemu.

Nowy Flash Gordon otrzymał reżysera

Nowa filmowa wersja przygód amerykańskiego futbolisty (czyli sportowca, który do gry w piłkę nożną nie używa nóg) nie ma jeszcze daty premiery, ale projekt w końcu zaczyna nabierać kształtów. Na pokład zawitał Julius Avery, twórca filmu akcji Son of a Gun oraz horroru Overlord, który w kinach pojawi się już 9 listopada. Avery ma współtworzyć scenariusz i wyreżyserować nowego Flasha.

Yun-Fat Chow żyje za 100 dolarów miesięcznie

Nie dlatego, że nie ma. Jeśli jeszcze nie wiecie, że hongkoński aktor kina akcji jest waszym ulubionym celebrytą, to zaraz się dowiecie. Otóż fortuna Chowa wynosi około 700 milionów dolarów, ale aktor korzysta z publicznej komunikacji, ubiera się w tanich sieciówkach, a jeszcze do niedawna korzystał z siedemnastoletniej nokii, bo nie potrzebował nowego telefonu. Artysta z żoną nie mają dzieci i po śmierci planują całą swoją fortunę przekazać na organizacje charytatywne.

Więcej takich newsów, prawda?

Keira Knightley zabrania córce oglądać Kopciuszka i Małą Syrenkę od Disneya

W rozmowie z Ellen DeGeneres aktorka wyznała, że jest w trudnym położeniu – bo uwielbia obie bajki, ale nie chce, by jej córka wyrastała w przekonaniu, że kobiety potrzebują pomocy mężczyzn, a właśnie taki jest przekaz Kopciuszka i Małej Syrenki. Rodzi się pytanie, jak to możliwe, że Knightley zrobiła tak wielką karierę, oglądając oba filmy i w ogóle żyjąc w świecie, gdzie ludzie sobie pomagają i potrzebują siebie nawzajem.

Sylvester Stallone uwolniony od zarzutów o gwałt

Zakończył się kolejny proces związany z ruchami #MeToo i #TimesUp. Tak jak w przypadku reżysera i producenta Bretta Ratnera, sąd nie doszukał się dowodów winy oskarżonego o gwałt Sylvestra Stallone’a. Tymczasem czekamy na premierę Creeda 2. Oby obyło się bez skandali.

Birds of Prey z Ewanem McGregorem i kategorią wiekową R

Aktor znany z występów w Trainspottingu i Gwiezdnych wojnach dołączył do szykowanego przed DC widowiska na podstawie komiksu o grupie antybohaterek (wśród nich Margot Robbie jako Harley Quinn). McGregor wcieli się w złoczyńcę o pseudonimie Czarna Maska (brr). Dodatkowo, reżyserka projektu, Cathy Yan, zapewnia, że film będzie odpowiednio brutalny i “dorosły” – ma mieć kategorię wiekową R. Ja zapewniam, że do kina trafi PG-13, a dodatkowe sceny z R-ką (a będzie ich godzina) obejrzymy dopiero po zakupie ultrakolekcjonerskiego wydania Blu-ray.

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA