search
REKLAMA
News

GÉRARD DEPARDIEU usłyszał zarzuty gwałtu i napaści seksualnej

Maria Grzybowska

24 lutego 2021

REKLAMA

Gérard Depardieu został oskarżony o gwałt i napaść seksualną popełnione rzekomo w roku 2018 na młodej francuskiej aktorce. Aktor pozostaje wolny, ale znajduje się pod nadzorem sądowym. Informację udostępnił prawnik aktora. Depardieu odrzuca oskarżenia.

Skarga została złożona w 2018 roku przez wówczas 22-letnią aktorkę i tancerkę. Zajście miało mieć miejsce w paryskiej rezydencji aktora. Według źródeł bliskich aktorce, Depaurdieu jest przyjacielem jej rodziny. W czerwcu 2019 roku wstępne dochodzenie zostało umorzone ze względu na brak dowodów, jednak oskarżycielka złożyła zażalenie w tej sprawie. W lecie minionego roku śledztwo zostało wznowione i doprowadziło do postawienia zarzutów. Z zeznań aktorki wynika, że była

dwukrotnie wykorzystana seksualnie w trakcie nieformalnej próby do przygotowywanego przedstawienia teatralnego.

Gérard Depardieu
Od lewej: Atos, Portos i Aramis – “Człowiek w żelaznej masce”, 1998, reż. Randall Wallace.

Gerard Depardieu – aktor telewizyjny, filmowy i teatralny, a także reżyser, producent oraz restaurator – wystąpił w ponad 100 filmach i jest jednym z najsłynniejszych francuskich aktorów, którzy zrobili karierę w Hollywood. Obecnie na świecie jest kojarzony przede wszystkim z roli Obeliksa w francuskiej serii komedii przygodowych Asterix i Obelix na podstawie kultowych komiksów pod tym samym tytułem,  autorstwa francuskich artystów komiksowych Alberta Uderzo i Rene Goscinny. Za swoją rolę w Cyrano de Bergac w 1990 roku otrzymał Cezara, Złotą Palmę i nominację do Oscara. Natomiast za występ w komedii romantycznej Zielona karta u boku Andie MacDowell w tym samym roku dostał Złotego Globa. Szerszej rozpoznawalności przysporzyła mu też rola Portosa w Człowieku w żelaznej masce (1998) z Leonardo DiCaprio w roli tytułowej oraz Jeremym Ironsem, Johnem Malkovichem i Gabrielem Byrnem w rolach Aramisa, Atosa i D’Artagnana – film był luźno oparty o słynną trylogię powieści przygodowych Aleksandra Dumasa, Trzej muszkieterowie.

W 2012 roku Depardieu opuścił Francję by nie płacić 75-procentowego podatku dla osób bardzo zamożnych. Prezydent Rosji Władimir Putin na początku stycznia 2013 roku wydał dekret nadający aktorowi rosyjskie obywatelstwo.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA