search
REKLAMA
News

GAL GADOT chciała porzucić aktorstwo, zanim ZACK SNYDER obsadził ją w roli Wonder Woman

Łukasz Budnik

24 lutego 2021

REKLAMA

Już 18 marca na HBO Max (i HBO Go) pojawi się Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, gdzie po raz kolejny zobaczymy Gal Gadot w roli Wonder Woman. Aktorka pierwszy raz zagrała tę ikoniczną postać w Batman v Superman: Świcie sprawiedliwości z 2016 roku i zgodnie została uznana za jeden z najjaśniejszych punktów tego ogółem niezbyt dobrze przyjętego filmu. Niewiele jednak brakowało, by Gadot całkowicie odpuściła aktorstwo.

Aktorka udostępniła na Instagramie zdjęcie zrobione przez Snydera w dniu, w którym przyjechała do Los Angeles na próbne zdjęcia z Benem Affleckiem. Gadot napisała:

Przyjechałam na LA na 30 godzin w czasie zdjęć do filmu w Tel Avivie. Chciałam rolę Wonder Woman tak bardzo, że było to warte tej wyprawy. Na zawsze będę wdzięczna Zackowi, że mnie obsadził i uwierzył, że mogę przedstawić Dianę na ekranie. Gdy to zdjęcie było robione, nie miałam pojęcia, co przyniesie przyszłość – widząc je, czuję dużą nostalgię. Jest także dowodem na to, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Byłam na skraju porzucenia aktorstwa… A potem stało się to.

Przed otrzymaniem roli Wonder Woman, Gadot wystąpiła m.in. w serii Szybcy i wściekli, jednak jej postać została uśmiercona w szóstej części cyklu. Gdy aktorka dostała rolę Diany, reakcje widzów były mieszane – Gadot przekonała ich do siebie dopiero w samym filmie. Rolę Wonder Woman powtórzyła już w dwóch solowych filmach oraz kinowej wersji Ligi Sprawiedliwości. Zobaczymy ją także w Wonder Woman 3. 

Poniżej słynna scena z Batman v Superman, w której Gadot po raz pierwszy pojawia się w kostiumie superbohaterki:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA