search
REKLAMA
News

Finałowy zwiastun MARVELS z MCU w sieci. Oburzeni widzowie komentują: “mają tupet!”, “desperacja”

“Marvels” trafi do kin w piątek.

Łukasz Budnik

7 listopada 2023

REKLAMA

Marvel pokazał finałowy zwiastun nadchodzącego widowiska Marvels. Kontynuacja Kapitan Marvel to jednocześnie drużynowy film, w którym na ekranie spotkają się Carol Danvers, Kamala Khan (znana z serialu Ms. Marvel) oraz Monica Rambeau, którą oglądaliśmy w WandaVision. Widowisko wyreżyserowała Nia DaCosta.

W filmie w głównych rolach pojawią się Brie Larson, Iman Vellani, Teyonah Parris oraz Samuel L. Jackson. W obsadzie zobaczymy także aktorów, którzy zagrali już w Ms. Marvel; są to Saagar Shaikh, Zenobia Shroff i Mohan Kapur. W antagonistkę wcieliła się Zawe Ashton. Aktorka zagrała Dar-Benn, która jest przedstawicielką nowej ery Imperium Kree i już wcześniej miała do czynienia z Carol. Fabuła filmu będzie kontynuować wydarzenia z Ms. Marvel, gdzie Kamala i Kapitan Marvel zamieniły się ze sobą miejscami w scenie po napisach. Bohaterki – wraz z Monicą – będą starały się dociec, dlaczego się to przytrafiło.

Choć przez wiele lat filmy Marvela były niemalże gwarantem sukcesu w box office, teraz jest inaczej – według prognoz, przedsprzedaż biletów jest niższa niż w przypadku Flasha z konkurencyjnego DC, który był porażką finansową i zarobił w weekend otwarcia 55 mln dolarów. Jeśli Marvels osiągnęłoby taki wynik, byłby to najsłabszy rezultat w całym MCU. Negatywne nastawienie do filmu widać także w komentarzach pod zwiastunem – fanów oburzył fakt, że marketingowcy wykorzystali w zapowiedzi sceny z udziałem członków oryginalnych Avengers, Iron Mana i Kapitana Ameryki. W wypowiedziach pod trailerem czytamy, że twórcy “mają tupet” i są zdesperowani, sięgając po takie rozwiązania.

Premiera Marvels zaplanowana jest na najbliższy piątek, 10 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA