search
REKLAMA
News

Fanowska teoria na temat losów IRON MANA sugeruje, że bohater nadal żyje

Łukasz Budnik

13 października 2019

REKLAMA

Choć od premiery Avengers: Końca gry minęło już kilka miesięcy, film braci Russo nadal jest analizowany przez fanów. W ostatnim czasie na portalu Reddit pojawiły się fanowskie teorie dotyczące Iron Mana.

Pierwsza z nich odwołuje się do sposobu, w jaki sposób Tony Stark mógł utrzymać na swojej rękawicy Kamienie Nieskończoności i bez większych problemów pstryknąć palcami. Według autora hipotezy zasługi należy przypisać reaktorowi łukowemu który jest elementem zbroi bohatera. W pierwszym solowym filmie Iron Mana Stark wspomina, że to urządzenie mogłoby przez 15 minut napędzać coś naprawdę dużego. Użytkownik Reddita sugeruje, że to właśnie reaktor przyjął na siebie moc Kamieni, co dało Starkowi kilkanaście sekund na pstryknięcie i ostateczne pokonanie Thanosa.

Według drugiej teorii, napisanej przez użytkownika ankitkvishwakarma, Tony wcale nie umarł na końcu filmu. Przynajmniej nie całkowicie. Internauta utrzymuje, że wiadomość pozostawiona przez Starka rodzinie (ta, którą Pepper, Morgan i Happy oglądają przed pogrzebem) nie jest wcale nagranym wcześniej komunikatem, ale dowodem na to, że Stark pozostawił swoją świadomość w chmurze i w ten sposób nadal żyje jako sztuczna inteligencja. Jako podparcie tezy autor przytacza fakt, że Stark zdaje się doskonale wiedzieć, gdzie dokładnie siedzą jego słuchacze, a do swojej córki kieruje się bezpośrednio, gdy mówi do niej “Kocham cię 3000”. Podobny wątek znajdziemy w komiksach o Iron Heart, protegowanej Iron Mana – tam Stark zrobił kopię zapasową swojej świadomości w razie gdyby kiedyś odszedł.

Wiemy już, że Robert Downey Jr. tak czy inaczej pojawi się jeszcze w MCU, konkretnie w Czarnej wdowie, choć według plotek jego występ ograniczy się do wplecenia w fabułę niewykorzystanej sceny z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów.

Przekonują was przytoczone powyżej teorie internautów? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA