search
REKLAMA
News

Fani MCU podejrzewają, że do sceny po napisach z WANDAVISION został dodany DOKTOR STRANGE

Miłośnicy MCU spostrzegli, że scena z “WandaVision” została zmodyfikowana.

Łukasz Budnik

28 czerwca 2021

REKLAMA

W tym roku został na Disney+ wyemitowany został serial WandaVision, którego głównymi bohaterami byli Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) oraz Vision (Paul Bettany). Bohaterka za pomocą potężnych mocy tworzyła tam własną rzeczywistość, przemieniając miasteczko Westview w świat sitcomów z różnych lat. 

Uwaga – poniżej szczegóły fabuły WandaVision.

W trakcie serialu pojawiło się wiele teorii na temat tego, kogo zobaczymy w serialu – sam Bettany zapowiadał, że w ostatnim odcinku ktoś zaliczy cameo (jak się okazało, chodziło mu o… jego samego, zagrał bowiem podwójną rolę), a fani mieli nadzieję, że chodzi o Benedicta Cumberbatcha jako Doktora Strange’a. Przypomnijmy, że w kolejnej odsłonie jego przygód – Doctor Strange in the Multiverse of Madness – podjęte zostaną wątki napoczęte w WandaVision, a Olsen powtórzy swoją rolę. Ostatecznie – choć faktycznie były takie plany – Cumberbatch nie pojawił się w serialu… przynajmniej przy okazji pierwotnej emisji.

Fani MCU zaczęli udostępniać na Twitterze scenę po napisach finałowego odcinka, w której widzimy chatkę Wandy w górskim otoczeniu. Ona sama przebywa w środku, a jej projekcja astralna studiuje księgę czarów zwaną Darkhold. Widzowie spostrzegli, że teraz w scenie widać coś, co wcześniej było w niej nieobecne – kształt zbliżający się do chatki. Pojawiły się podejrzenia, że to Doktor Strange. Skąd jednak ta nagła aktualizacja? I w tym przypadku fani MCU mają swoją teorię. Według niektórych, scena ta jest częścią drugiej części przygód Strange’a, została wyreżyserowana przez Sama Raimiego i dopiero teraz została w pełni ukończona. Zwraca się też uwagę na fakt, że do napisów końcowych został dodany Michael Giacchino jako autor motywu muzycznego Strange’a.

Oczywiście pojawiają się też głosy sceptyczne i uwagi, że może to być po prostu skaza na obrazie.

Poniżej kilka tweetów:

Premiera Doctor Strange in the Multiverse of Madness zaplanowana została na 25 marca 2022 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA