search
REKLAMA
News

Czy finał WANDAVISION odpowiedział na pytanie, kto jest najsilniejszym członkiem AVENGERS?

Łukasz Budnik

6 marca 2021

REKLAMA

Wczoraj na Disney+ trafił ostatni odcinek pierwszego serialu MCU pt. WandaVision (naszą recenzję przeczytacie tutaj). Podczas emisji w sieci pojawiało się mnóstwo teorii i plotek na temat tego, jak może zakończyć się produkcja i kto się w niej pojawi. Choć ostateczne rozwiązanie nie pokryło się z tym, co przewidywali fani, odbiór finału (jak i całego serialu) tak czy inaczej jest pozytywny. 

Uwaga! Poniżej spoilery z WandaVision!

Jedną z najważniejszych kwestii poruszonych w finale było to, co Agatha Harkness (Kathryn Hahn) powiedziała Wandzie (Elizabeth Olsen) na temat jej mocy jako Scarlet Witch.

Szkarłatna Wiedźma nie rodzi się, jest stworzona. Nie uczestniczy w sabacie, nie potrzebuje zaklęcia. Twoja moc wyprzedzą tę posiadaną przez Najwyższego Czarnoksiężnika. Twoim przeznaczeniem jest zniszczyć świat.

Słowa te na nowo rozpaliły dyskusje wśród fanów na temat tego, kto jest najsilniejszym członkiem Avengers – z kwestii Agathy jasno wynika, że Wanda jest potężniejsza niż Doktor Strange (a co za tym idzie, także Starożytna grana w MCU przez Tildę Swinton). W uniwersum Marvela widzieliśmy już, co potrafi bohaterka grana przez Olsen – w Końcu gry niemal w pojedynkę pokonała Thanosa, a w serialu zaczarowała całe miasto – a wygląda na to, że dopiero teraz, gdy stała się Scarlet Witch, w pełni pozna swoją moc.

Pomimo tak wyraźnej sugestii o tym, że to Wanda jest najpotężniejszą bohaterką, nie wszyscy fani są przekonani, że WandaVision wprost rozwiązało poruszaną od wielu lat kwestię. Jako argument przytaczają choćby Thora, który w kolejnych filmach nabył potężne umiejętności władania piorunami, lub nawet oryginalnego Visiona zasilanego Kamieniem Umysłu.

Wanda i Doktor Strange spotkają się w kolejnym filmie poświęconym temu drugiemu, zatytułowanym Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Być może w tym widowisku fani MCU poznają ostateczną odpowiedź na trapiące ich pytanie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA