search
REKLAMA
News

Fani dostrzegli interesujący detal w BATMANIE Matta Reevesa. Potwierdził go sam reżyser

“Batman” jest już dostępny na HBO Max.

Łukasz Budnik

18 kwietnia 2022

batman główne
REKLAMA

Uwaga – poniżej spoiler z Batmana.

Od dziś na HBO Max możemy oglądać już widowisko Batman w reżyserii Matta Reevesa. Film zadebiutował w kinach 4 marca i od tamtej pory zarobił już 750 milionów dolarów, a z sukcesem finansowym poszły w parze ciepłe recenzje od widzów i krytyków.

Przy okazji premiery filmu w streamingu, fani zauważyli interesujący detal w jednej ze scen. W ujęciu z 32 minuty widzimy głównego antagonistę produkcji – Riddlera – w oknie mieszkania naprzeciwko klubu Iceberg Lounge, spoglądającego przez lornetkę. O tym, że Riddler obserwował wszystko z tego punktu, “oficjalnie” dowiadujemy się z fabuły znacznie później. Fakt, że twórcy podsunęli nam pod nos taką wskazówkę, potwierdził na Twitterze sam Reeves.

Przypomnijmy, że w Batmanie tytułowy bohater po dwóch latach działalności jest już ucieleśnieniem zemsty dla mieszkańców Gotham City. W mieście pojawia się wspomniany Riddler – to zabójca, który bierze na cel elitę Gotham. Batman prowadząc śledztwo na swojej drodze spotyka między innymi Selinę Kyle oraz Oswalda Cobblepota. W tytułową rolę wciela się Robert Pattinson, a antagonistę gra Paul Dano. Poza nimi, w obsadzie są jeszcze m.in. Colin Farrell, Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard, Andy Serkis oraz Zoë Kravitz.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA