search
REKLAMA
News

Eggers twierdzi, że Bill Skarsgård jest nierozpoznawalny w NOSFERATU. Pierwsza fotka z filmu w sieci

“Nosferatu” zadebiutuje w 2024 roku.

Łukasz Budnik

21 listopada 2023

REKLAMA

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że Nosferatu Roberta Eggersa (Wiking) – projekt, o którym od lat marzył reżyser i który od 2019 roku tkwił w zawieszeniu, rzeczywiście powstanie. Jednocześnie do sieci do trafiła informacja, że rolę tytułową zagra Bill Skarsgård, a u jego boku wystąpi Lily-Rose Depp. Później do obsady dołączyli też Nicholas Hoult i Willem Dafoe oraz Aaron Taylor-Johnson.

Film powstaje dla Focus Features, a Eggers zajął się reżyserią oraz scenariuszem. Film ma być gotycką opowieścią o obsesji młodej kobiety oraz wampira z Transylwanii, który podąża za nią, niosąc za sobą horror. Akcja została osadzona w XIX-wiecznych Niemczech. W nowym numerze “Empire” o filmie opowiada Eggers, który stwierdza, że Skarsgård jest nierozpoznawalny jako Nosferatu. W swoim występie aktor honoruje dotychczasowych odtwórców roli wampira – Maxa Shrecka i Klausa Kinskiego i całkowicie przemienia się w postać; Eggers obawia się wręcz, że aktor może nie zostać należycie doceniony za swój występ, bo po prostu go nie widać. Reżyser dodaje też, że Lily-Rose Depp jest fenomenalna w roli Ellen, a sam film bardziej niż poprzednie wersje skupia się na tej bohaterce. Efekt końcowy reżyser określa jako naprawdę przerażający gotycki horror.

Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z filmu, przedstawiające Depp:

Nosferatu Eggersa będzie trzecią wersją opowieści o tytułowym wampirze, po oryginale z 1922 roku oraz Nosferatu wampirze z 1979 roku.

Film produkują Jeff Robinov, John Graham, Robert Eggers, Chris Columbus oraz Eleanor Columbus.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA