search
REKLAMA
News

ECHO zadowoli fanów “Daredevila” Netflixa? Pierwsze opinie o brutalnym serialu Marvela

“Echo” zadebiutuje w styczniu.

Łukasz Budnik

9 grudnia 2023

REKLAMA

W przyszłym roku na Disney+ trafi serial Echo, poświęcony postaci Mayi Lopez, w którą wciela się Alaqua Cox – bohaterkę poznaliśmy już w Hawkeye’u. Do sieci trafiły pierwsze reakcje na nadchodzącą produkcję.

Zanim przejdziemy do tweetów, przypomnijmy: Echo będzie serialem przeznaczonym dla starszych widzów i stanie się pierwszą produkcją wydaną pod szyldem Marvel Spotlight, gdzie zostaną zebrane historie poboczne, na poziomie “ulicznym”. W produkcji powrócą Vincent D’Onofrio oraz Charlie Cox jako Wilson Fisk (Kingpin) i Matt Murdock (Daredevil). Fabuła opowie o tym, jak Maya próbuje odnaleźć własną drogę w walce z przestępczością i jednocześnie mierzy się ze swoją przeszłością i kulturowym dziedzictwem. Oprócz wymienionych powyżej aktorów, w serialu pojawią się też  Graham Greene, Chaske Spencer, Tantoo Cardinal, Devery Jacobs, Cody Lightning i Zahn McClarnon.

W tweetach czytamy:

Po trzech odcinkach. Dojrzalsze niż inne seriale Marvela z Disney+, świetna scena walki z udziałem Daredevila. Świetny Kingpin i akcja. Bardziej czuć, że to telewizja. Stawki są niższe.

Czekałam, żeby zobaczyć Alaquę Cox znów w akcji, a teraz czekam na jeszcze więcej.

Widziałem pierwsze trzy odcinki “Echo”. Nie podobały mi się wszystkie elementy. Na pewno jest brutalny, mroczny, ma spokojne momenty i mocno skupia się na Mayi. Fani Daredevila na pewno będą zadowoleni z tego, co zrobiono przy tym serialu.

Po dwóch odcinkach mam mnóstwo przemyśleń. Sądzę, że fani “Daredevila” z Netflixa polubią ten serial. Tak jakby Marvel przypomniał sobie, że może być mroczny i brutalny. Alaqua Cox jest niesamowita! Nie podobały mi się jednak wszystkie decyzje kreatywne.

Jeśli tęskniliście za czymś bardziej przyziemnym w MCU, “Echo” jest właśnie takie. Po dwóch odcinkach to mocny thriller akcji, świetnie rozumiejący kulturę rdzennych Amerykanów.

Przyziemna, oparta na postaciach historia, która daje wskazówki, że zbliża się coś większego. Skupienie się na pochodzeniu Mayi jest intrygujące, i choć pewne momenty osłabiają tempo, gdy przychodzi do scen akcji, są one faktycznie brutalne.

 

Serial zadebiutuje 10 stycznia 2024 roku. W przeciwieństwie do innych seriali MCU, wszystkie odcinki zostaną udostępnione tego samego dnia, a będzie ich 5.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA