search
REKLAMA
News

Andrew Garfield o filmie “Spider-Man: Poprzez multiwersum”: To arcydzieło

Garfield poprowadził sesję Q&A z twórcami filmu.

Łukasz Budnik

9 grudnia 2023

REKLAMA

W kinach mogliśmy w tym roku oglądać świetnie oceniany film Spider-Man: Poprzez multiwersum, kontynuację nagrodzonego Oscarem Spider-Man Uniwersum.

W kontynuacji zobaczyliśmy kolejne światy i jeszcze więcej wersji Spider-Mana. W obsadzie głosowej znaleźli się m.in. Oscar Isaac, Daniel Kaluuya, Shameik Moore oraz Hailee Steinfeld. Sequel skupił się na relacji Milesa Moralesa z Gwen Stacy oraz ich podróży przez multiwersum. Miles zmierzył się ze Spotem (Jason Schwartzman), który ma umiejętność podróży międzywymiarowej. Bohater wdał się też w konflikt ze Spider-Manem 2099, któremu głos użycza Isaac.

Jak wspomnieliśmy, odbiór filmu był bardzo pozytywny, a jednym z jego fanów jest Andrew Garfield, jeden z wcześniejszych odtwórców roli Spider-Mana. Aktor miał okazję poprowadzić sesję Q&A z twórcami filmu i na wstępie nazwał go arcydziełem i kinem w najczystszej postaci.

Co ciekawe, Garfield sam pojawia się w filmie, w archiwalnym materiale zaczerpniętym z Niesamowitego Spider-Mana z 2012 roku. Wcześniej aktor wrócił do roli Spider-Mana w Spider-Manie: Bez drogi do domu z 2021 roku.

Animowana trylogia o Milesie ma zakończyć się filmem Spider-Man: Beyond the Spider-Verse, choć na ten moment data premiery filmu nie została jeszcze ustalona. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA