search
REKLAMA
News

Dzięki THE MANDALORIAN Ahsoka Tano i Boba Fett z tym samym rekordem w STAR WARS

Weronika Lipińska

2 grudnia 2020

REKLAMA

W ostatnim odcinku The Mandalorian Ahsoka Tano (Rosario Dawson) zadebiutowała w aktorskiej postaci. Tym samym dołączyła do Boby Fetta z pewnym szczególnym rekordem w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Uwaga, treść może zawierać spoilery.

Nowy sezon serialu The Mandalorian dostępnego na platformie streamingowej Disney+, skupia się na wysiłkach Mando, żeby dostarczyć Baby Yodę do przynależnego mu miejsca. Jego powodzenie zależy od tego, czy uda mu się dotrzeć do któregoś z ostatnich rycerzy Jedi. W 5 odcinku zatytułowanym The Jedi, Mando nareszcie się udaje – odnajduje Ashokę Tano. Występ Rosario Dawson pozwolił bohaterce współdzielić nie byle jaki rekord uniwersum z Bobą Fettem, którego, choć krótko, to jednak również mogliśmy zobaczyć w 2 sezonie pod koniec 1 odcinka. Jak zauważył portal screenrant.com, tym sposobem Ahsoka Tano i Boba Fett są jedynymi postaciami ze świata Gwiezdnych wojen, które pojawiły się we wszystkich kanonicznych materiałach i mediach: filmach, serialach animowanych, serialach aktorskich, książkach, komiksach i grach video.

W 1 odcinku nowego sezonu Mando trafia na Tatooine i poznaje tamtejszego Szeryfa, Cobba Vantha, który nosi podniszczoną zbroję należącą kiedyś do Fetta. Już sam widok mężczyzny w zbroi wywołał niemałe emocje pośród fanów franczyzy przypuszczających, że ten kultowy bohater zginął w Powrocie Jedi wpadając do jamy Sarlacca.  Jednak kiedy Vanth sięga, żeby zdjąć hełm staje się jasne – zarówno dla widzów, jak i Mando – że nie mamy tu do czynienia z prawdziwym Mandalorianem, a więc też nie z prawdziwym Bobą Fettem. Okazuje się, że Szeryf odkupił zbroję od Jawów i nosi ją, żeby chronić miasteczko. Obiecuje zwrócić ją Mando, jeśli ten pomoże mu pozbyć się raz na zawsze największego lokalnego zagrożenia – olbrzymiego smoka Krayta. Jednak nadzieje fanów nie zostały rozbudzone na marne, ponieważ w końcówce odcinka dostajemy rzut oka na Fetta obserwującego bohaterów z oddali i sugestia, że jeszcze go zobaczymy wydaje się wyraźna.

Choć pojawienie się Ahsoki Tano stanowiło główny wątek jej odcinka, to jednak jej odmowa trenowania Baby Yody i skierowane Mandaloriana w dalszą podróż wywołało pewny niedosyt i wielbiciele postaci prześcigają się w spekulacjach, czy i jak jej wątek zostanie pociągnięty tak samo, jak w przypadku Boby Fetta.

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA