search
REKLAMA
News

HAILEE STEINFELD dołączyła do kinowego uniwersum MARVELA. Widziano ją na planie serialu HAWKEYE

Łukasz Budnik

3 grudnia 2020

REKLAMA

Już we wrześniu zeszłego roku mówiło się o tym, że, Hailee Steinfeld, znana między innymi z Prawdziwego męstwaGorzkiej siedemnastki, Dickinson oraz Bumblebee, ma szansę dołączyć do MCU. Aktorka prowadziła wówczas negocjacje w sprawie roli Kate Bishop w serialu Hawkeye. Od tamtej pory nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej informacji na ten temat, wygląda jednak na to, że aktorka rzeczywiście dołączyła do rodziny Marvela.

Steinfeld widziana była na planie Hawkeye’a w towarzystwie Jeremy’ego Rennera, który wciela się w tytułową postać. Wcześniej aktorka  za pomocą Instagrama zasugerowała, że otrzymała rolę – wstawiła tam emotikonę przedstawiającą łuk. Bohaterka, którą gra Steinfeld jest w komiksach protegowaną Clinta Bartona, a potem członkinią drużyny Young Avengers. Fabuła serialu, który zadebiutuje na Disney+ w 2021 lub 2022 roku, będzie miała podobną konstrukcję, niewykluczone więc, że Steinfeld na dłużej zagrzeje miejsce w uniwersum Marvela i pojawi się też w filmach pełnometrażowych. Scenariusz Hawkeye’a przygotował Jonathan Igla, który wcześniej pracował przy serialu Mad Men, a w gronie reżyserów znaleźli się Amber Finlayson, Katie Ellwood i Rhys Thomas.

https://twitter.com/haileemoonlight/status/1334233982247047171?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1334233982247047171%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ffilmozercy.com%2Fwpis%2Fkoniec-spekulacji-hailee-steinfeld-jako-kate-bishop-na-planie-serialu-hawkeye

To nie pierwsza styczność Steinfeld z kinem komiksowym – aktorka użyczyła głosu Gwen Stacy w Spider-Man Uniwersum, fantastycznie przyjętej animacji, która otrzymała Oscara dla najlepszego filmu animowanego.

Hawkeye jest jednym z kilku seriali Marvela, które zadebiutują na Disney+ – wśród pozostałych znajdziemy takie pozycje jak WandaVision (premiera już 15 stycznia), Loki czy She-Hulk. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA